Askerlik nasıldır?

Hepimize. Harbiyede görüşürüz belki.
Kagit böyle ben de.

Eki Görüntüle 950791
1617201796577.png

Şu şekilde tarih yazıyor bende sol üstte. Default olarak böyle çıkarttı, ellemedim ben de. Seçeneklerde istenilirse çıkartılabiliyor.

3 sene önce kardeşim "Söz" dizisini izlerken asker olmak istiyordu. Şu sıralar HIMYM izliyor ve şu aralar da mimar olmak istiyor. Geçen sene de mühendis olmak istiyordu :D Bu yaşında çok kafa yorma, birkaç yıl sonra düşünürsün onları. Çünkü bu yaşlarda düşündüğün şeyler anlık heves oluyor çoğu zaman.

3 sene önce kardeşim "Söz" dizisini izlerken asker olmak istiyordu. Şu sıralar HIMYM izliyor ve şu aralar da mimar olmak istiyor. Geçen sene de mühendis olmak istiyordu :D Bu yaşında çok kafa yorma, birkaç yıl sonra düşünürsün onları. Çünkü bu yaşlarda düşündüğün şeyler anlık heves oluyor çoğu zaman.
Katılıyorum. 10 yıl önce polis olmak istiyordum, şimdi asker. Çok değişmiş, değil mi? :D

7. sınıf öğrencisiyim (lütfen kararın değişecek falan yazmayın, sadece bilgi almak istiyorum.) Asker olmak istiyorum. Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Mesela acemi kampı ve uzmanın farkı ne, nasıl askerde kalırım? Artık savaşlar falan olmadığı için savaşla değişmiyor rütbeler, onlar nasıl değişiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

Harp okuluna gidip mezun olursan teğmen başlarsın 3 yıl sonra rütben artar sonra 6 yıldı sanırım değişiyor rütbeden rütbeye.
Acaba subay/astsubaylık gibi meslekleri kötüleyenler bu meslekleri yapabilecekler miydi? Bir de bu mesleği seviyorsanız söylediğiniz dezavantajlar göze görünmüyor.

Kötüleyenlerde bana iş hayatı daha cazip geliyor diyor ulan salak bize ne senden herkes aynı mesleği mi yapıyor ban yedik herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı