Askerlik nasıldır?

Okul okuma şansın varken uzmanlık pek mantıklı durmuyor. Harp Okullarından birisine gitmeyi hedeflemelisin.
Askerliğin ve polisliğin değerini acayip düşürdüler. Parası için yapılır sadece. Ve yaşın daha küçük bu düşüncenden eser kalmayacak emin ol.
Bu meslek para için yapılacak bir meslek değil emin ol. Bana da diyorlardı kararın değişecek diye bu arkadaşımızın yaşlarındayken, şu an 10. sınıftayım halen değişmedi, değişmez.

Askere gitmek kadar mantıksız bir şey yok. Hadi az nüfuslu bir ülke olsa neyse de. Ülkede 35 milyon genç var. İstediğin kadar askerin olur, isteyeni de çok. Adam gidip 35 milyonunu da alıyor askere.
Aradığım yorum. 6 ay eziyet çekmektense mezun olduktan sonra 6 ay askerlik yerine çalışıp para ve deneyim kazanmak daha cazip geliyor.

Yaşın çok küçük. Askeri liseler de kapatıldığı için liseyi bitirmeden askeri okullara kayıt olmak mümkün değil. Zaten o zaman gelene kadar ya fikrini değiştirirsin ya da şartlar değişir. Her iki durumda da bu konuyu şimdiden düşünmen ya da kafana takman gereksiz.

Abim Sözleşmeli Er ve gerçekten psikolojik olarak çöktüğün anlar oluyor. Her zaman psikolojisi bozuk. Kısacası psikolojik çöküntüler yaşayacaksın. Senden düşük rütbeliler sana emir verecek ve keşke böyle bir işe girmeseydim diyeceksin.

Okul okuma şansın varken uzmanlık pek mantıklı durmuyor. Harp Okullarından birisine gitmeyi hedeflemelisin.

Bu meslek para için yapılacak bir meslek değil emin ol. Bana da diyorlardı kararın değişecek diye bu arkadaşımızın yaşlarındayken, şu an 10. sınıftayım halen değişmedi, değişmez.
Hala küçüksün...
Senden düşük rütbeliler sana emir verecek
Bu nasıl oluyor?

Berbat bir şey askerlik, iğrenç ve iç karartıcı bir ortam. 18 gün askerlik yaptım, hayatımdan bezdim. Allah 6 ay yapanlara sabır versin.
Hem paraya zam yaptılar hemde 18 günü 1 aya çıkarttılar. Temmuzda 48bin lira olacak dedikoduları var. Hayata başladığımız borç miktarına bak. Bide Kyk borcu olanlar var bunun üstüne. Yazık ya.

Berbat bir şey askerlik, iğrenç ve iç karartıcı bir ortam. 18 gün askerlik yaptım, hayatımdan bezdim. Allah 6 ay yapanlara sabır versin.
Dostum 18 günde ne yaşamış olabilirsin?

1617112585085.png

Yeni konular

Geri
Yukarı