Askerlik tecili düştü

Şöyle bir gariplik var ünideki bir arkadaşımın askerliği biz mezun olduktan sonra hemen düştü o 2 yıl tecil etirdi ancak bizimki 2028'in son ayının son gününe kadar gözükmeye devam etti bu yıla girene kadar bu yıl girincede tarih aynı oldu.

Şubeye git bir sor, en sağlıklısı bu, yardımcı olurlar.

Perşembe günü gitmeyi düşünüyorum mezun belgesini çıkarıp orada kesin sonuç alırım.
Eğer işe kabul edilirsem de otelde güvenlik olarak çalışıcam 3. ayda başlanıyormuş sanırım 3. ayda girip 10. ayda çıkmayı kabul ediceklerini sanmıyorum 2. öğretim de bulunduğum şehirde gözükmüyor 2022 listesinde

Mezuniyetten sonra 2 yıl ertelenebiliyor. Ben 31 yaşımda askere gitmiştim.
Ancak askerlik tecilli ise iş veren sizi işe almayı tercih etmez bu ülkede. Hele de 2 yıl gibi kısa bir süre varsa. Tazminat alır gidersiniz. İşlerine gelmiyor. Yapın bitsin gitsin.

Şöyle bir gariplik var ünideki bir arkadaşımın askerliği biz mezun olduktan sonra hemen düştü o 2 yıl tecil etirdi ancak bizimki 2028'in son ayının son gününe kadar gözükmeye devam etti bu yıla girene kadar bu yıl girincede tarih aynı oldu.

Üniversitenin mezun olduğunuzu devlete bildirmesiyle alakalı bu durum. Mezun olduktan sonra hemen devlete bildirildiyse şubeye gidip 2 sene tecil etme hakkınız var veyahut e-Devlet'ten direkt 2 yıl tecil veriyor. Normalde 2 yıllık okuyanlara (söylediğiniz 2028'e kadar) bu kadar uzun süre tecil bile verilmiyor diye biliyordum. Çünkü 2 yıllık okuyanlar için 25 yaş sınırı var askere alım için. 4 yıllıklarda 28-29 olması lazım.

Üniversitenin mezun olduğunuzu devlete bildirmesiyle alakalı bu durum. Mezun olduktan sonra hemen devlete bildirildiyse şubeye gidip 2 sene tecil etme hakkınız var veyahut e-Devlet'ten direkt 2 yıl tecil veriyor. Normalde 2 yıllık okuyanlara (söylediğiniz 2028'e kadar) bu kadar uzun süre tecil bile verilmiyor diye biliyordum. Çünkü 2 yıllık okuyanlar için 25 yaş sınırı var askere alım için. 4 yıllıklarda 28-29 olması lazım.

Bu eskiden kalma bir ekran görüntüsü gariplik burada zaten bu tarih bu yılın başına kadar hiç değişmemişti.

index.jpg

Askerlik şubesine gideceğim ama önce iş görüşmesine gitmem gerekiyor ve yeni yılda bir anda tecillim düştü.
Üniversiteden 13.10.2021 tarihinde mezun oldum 2 yıllık okumuştum, tecilim 29 yaşına kadar gözüküyordu, yılbaşından sonra ise 13.10.2023 tarihine düşmüş. Erteleme yapabiliyor muyum?
Yapamıyorsam DGS'ye hazırlanacağım puanım yeterli olmaz ise Netkent'te okuyup tecil etirebiliyor muyum?
Dostum benimde 2028-2029'du otomatik 10 ay kalaya düşmüş. Ders kaydı yaptırmadığım için mi düştü diye düşünüyorum. Sorunu nasıl çözüp tecili uzattın ?

Yeni konular

Geri
Yukarı