Askerlik Tecili

Sistem güncellenmediği içindir. Artık okul mu mezun oldu diye göstermiyor, şube mi göremiyor bilmem. Benim gidip kağıt alma sebebim de sistemde bir şeylerin gözükmemesi yüzündendi. Ben önerimi yaptım. Bir gün ayırıp gitmekle çok bir şey kaybedeceğinizi sanmıyorum.

Ben yatay geçiş yaptıktan 2 yıl sonra bile burada eski okulumu görebiliyordum mesela. Sizin de burada okuyor görünmeniz beni şaşırtmaz.

Tekrar söylüyorum. Ben askerlik şubesi çalışanı falan değilim. Okuduğumdan anladığımı size aktarıyorum. Anladıklarımın yanlış olduğunu söyleyen de çıkmadı bugüne kadar. Çıkan olursa da gülerim çünkü cümleler gayet açık. Aksiyon alıp almamak size kalmış. Ben buradakilerin lafına güvenmeyin diye dedim. İsterseniz güvenin.
Aga anlamadığın şey şu ben açıktan okuyorum kayıdım gözüküyor. Bu yüzden konuyu açmıştım. Açık öğretim fakülteleri tecil ettirebiliyor mu diye?

Liseden sonra okuduğun bir basamak eğitim için her türlü tecil oluyor. Bu eğitim teciline ek olarak 2 yıllık sorgusuz sualsiz tecil hakkın daha var. İnsanlar genelde mezun olduktan sonra o tecili kullanıyor.

Daha ileri basamak eğitimler için tecil kısmında bilgim yok. Ama askere gitmeden yüksek lisans ve doktora yapan insanlar var. Gerçi doktorasını yaparken sen asker kaçağısın diye tutup götürdükleri tanıdığım da var.

Anlayacağın pek düzgün bir sistem değil. Şubeye gidip derdini oraya anlatmaya çalışman en sağlıklısı. Oradan elinde imzalı kağıt olmadan da ayrılma.

Yeni konular

Geri
Yukarı