Askerlik tecilini e-Devlet'den mi yoksa askerlik şubesinden mi yapılmalı?

Reis 2022 aralık 31'e kadar askerlik işlemlerinizi yapın diye bir mesaj gelmiş 2003'lere. Neyse bende 2003'lüyüm cep telefonum yok diye o mesajı alamadım. Anlayacağın geciktirdim yeni farkettim. Tecil ettireceğim açık öğretime devam ediyorum şu anda. Açık öğretim bilgilerini 1 tane olarak fotokopi çıkardım 4 tane falan çıkarmak lazım mı acaba? tc kimlik fotokopisi de çıkarmak gerekir mi veya herhangi bir şey bilmiyorum bilginiz var mı bu konuda?
Açıköğretim bilgilerin sistemde görünür zaten. Kimlik fotokopisi istiyor diye hatırlıyorum. En yakın askerlik şubesine gidersen yaparlar. Okul okuduğun için tecil olması gerekiyor normalde. Ancak öğrenci işlerinden kaynaklı böyle problem olabiliyor.

Açıköğretim bilgilerin sistemde görünür zaten. Kimlik fotokopisi istiyor diye hatırlıyorum. En yakın askerlik şubesine gidersen yaparlar. Okul okuduğun için tecil olması gerekiyor normalde. Ancak öğrenci işlerinden kaynaklı böyle problem olabiliyor.
Fotokopi çıkartıp verdim hallettim bu gün eyvallah. 2 yıl tecil aldım.

Geçen ben de ilk kez tecilimi yaptırdım. Memur bir belge uzatıp oraya "askerlik yapmaktan vazgeçtim" yazmamı istedi, neden dedim kızacak gibi oldu. Ben de yazdım. Tecil yaptırdılar ama bir sıkıntı çıkar mı bundan? Aynısını yaşayan var mı?

Geçen ben de ilk kez tecilimi yaptırdım. Memur bir belge uzatıp oraya "askerlik yapmaktan vazgeçtim" yazmamı istedi, neden dedim kızacak gibi oldu. Ben de yazdım. Tecil yaptırdılar ama bir sıkıntı çıkar mı bundan? Aynısını yaşayan var mı?
Geçen yıl tecil için gittiğimde memur bana sadece kendi telefonumda yapacağım işlemleri söyledi, e-Devlet'ten birkaç tıkla tecil ettirdim. Sizinki gibi kağıt olayı yaşanmadı o yüzden bilmiyorum, ne kadar süre tecil aldınız?

Geçen yıl tecil için gittiğimde memur bana sadece kendi telefonumda yapacağım işlemleri söyledi, e-Devlet'ten birkaç tıkla tecil ettirdim. Sizinki gibi kağıt olayı yaşanmadı o yüzden bilmiyorum, ne kadar süre tecil aldınız?
E-devletteki askerlik durum belgesine göre 2025 sonuna kadar aldım. 12. sınıftayım, mezun değilim daha.

2 yıl aldım

Yeni konular

Geri
Yukarı