Askerlikten hangi durumlarda muaf veya çürük alınır?

Hangi sağlık ocağına kayıtlıysan oraya gidersin. Sağlık ocağındaki doktor seni hastaneye yönlendiriyor devlet hastanesine belgeler ile. O belgeleri gösteriyorsun hangi hastalığın var ise o doktora sıra alıyorsun sıran gelince muayene yapıyor sonra o doktor ise farklı doktorlara yönlendiriyor.
Hocam bende skolyoz (25 derece) var ve her doktorun derece ölçümü farklı oluyor. Standartta 21 derece ve üstü muaf sayılır lakin benim denk geldiğim doktor 21 dereceden düşük yazarsa başka bir doktora gitme ihtimalim var mı? Bilginiz var mıdır?

Bir arkadaşım var, Astım hastası ve her sabah uyandığında astım ilaçlarına muhtaç uyanıyor. Kırmızı reçete olmayan antidepresan kullanıyor. Akalezya hastalığı var yutkunma yüzünden birçok zaman boğulduğu oluyor. 110 kilo, 1.74 boyunda. Bu kişi mesela askerlikten muaf tutulur mu?
Mutlaka devlet hastanesine gitsin. Aile hekimi geçiştirip askere gönderiyor genelde. Sonra askerde çok uğraştırıyorlar. Ben 5-6 kişi için acemilik boyunca uğraştım. Açık yarası olduğu için 1 kişiye çürük alabildik. Düzenli ilaç kullanması gereken birisine bile çürük vermediler. Askere geldikten sonra çürük almak zor. Batı tarafına gönderebildik en fazla.

Hocam bende skolyoz (25 derece) var ve her doktorun derece ölçümü farklı oluyor. Standartta 21 derece ve üstü muaf sayılır lakin benim denk geldiğim doktor 21 dereceden düşük yazarsa başka bir doktora gitme ihtimalim var mı? Bilginiz var mıdır?
Bilemicem yanlış bir şey demiyim.

Mutlaka devlet hastanesine gitsin. Aile hekimi geçiştirip askere gönderiyor genelde. Sonra askerde çok uğraştırıyorlar. Ben 5-6 kişi için acemilik boyunca uğraştım. Açık yarası olduğu için 1 kişiye çürük alabildik. Düzenli ilaç kullanması gereken birisine bile çürük vermediler. Askere geldikten sonra çürük almak zor. Batı tarafına gönderebildik en fazla.
Heyete göre değişiyor ya.

Kaç yaşına kadar böyle uzatıyorlar?
Maks 2 yada 3 sene uzatırlar hala kilo fazlaysa çürük. Düşük kilo içinde aynısı geçerli.

Bilemicem yanlış bir şey demiyim.

Heyete göre değişiyor ya.

Maks 2 yada 3 sene uzatırlar hala kilo fazlaysa çürük. Düşük kilo içinde aynısı geçerli.
Eğer askerde heyete giderse öyle böyle bitirsin diye çürük almak çok zor. Ama askere gitmeden Heyete girerse farklı şekilde değerlendirme yapabilirler.

Geri
Yukarı