Askerlikten muaf olur muyum?

180 boy 157 kiloyum tekte muaflık verirler mi acaba hastanede neler söylediniz.

İmkansız gibi genelde 3 muaynede muaf oluyorsun. Bazı kişiler 2. dede olduğunu söylüyor.

Ben 2023 Haziran'da ilk muayneye girdim. Bu Haziran'da 2. muaynem var. Umarım muaflık verirlerde biter gider. Eğer vermezlerse 2025 Haziran'da tekrar gidiyorum.

İmkansız gibi genelde 3 muaynede muaf oluyorsun. Bazı kişiler 2. dede olduğunu söylüyor.

Ben 2023 Haziran'da ilk muayneye girdim. Bu Haziran'da 2. muaynem var. Umarım muaflık verirlerde biter gider. Eğer vermezlerse 2025 Haziran'da tekrar gidiyorum.

Çoğu kişi kilo sınırı +41'den dolayı alıyormuş sizin kilonuz kaçtı? Sınırı 41 kg aşıyor muydunuz?

Çoğu kişi kilo sınırı +41'den dolayı alıyormuş sizin kilonuz kaçtı? Sınırı 41 kg aşıyor muydunuz?

170 boy 125 kilo

180 boy 157 kiloyum tekte muaflık verirler mi acaba hastanede neler söylediniz.

Hastanede veya askerlik şubesinde konuşmana gerek olmuyor. Tahlillerin ve sağlık muaynelerin yapılıyor. Sonra sana kurul için 1 ay sonra 2 hafta sonra şu tarihte burada ol tarzında bir randevu veriliyor.

Randevuya giriyorsun. Bizim gibi kurul onayı bekleyen birçok insan oluyor. Sırayla alıyorlar. İçeri girip sadece bekliyorsun, İçerisi kalabalık kurul var işte aralarında konuşup erteleme veya muaf deyip hadi çıkabilirsin diyorlar.

Son düzenleme:
170 boy 125 kilo.

Hastanede veya askerlik şubesinde konuşmana gerek olmuyor. Tahlillerin ve sağlık muaynelerin yapılıyor. Sonra sana kurul için 1 ay sonra 2 hafta sonra şu tarihte burada ol tarzında bir randevu veriliyor.

Randevuya giriyorsun. Bizim gibi kurul onayı bekleyen birçok insan oluyor. Sırayla alıyorlar. İçeri girip sadece bekliyorsun, içerisi kalabalık kurul var işte aralarında konuşup erteleme veya muaf deyip hadi çıkabilirsin diyorlar.

Tek seferde muaf oldum 1.79, 158 kg iç dahiliye doktoru tek seferde muafsın dedi, heyet için çağrılacağım kaydımı yaptırdım 1 gün önceden haber verilecek dendi.

Son düzenleme:
Tek seferde muaf oldum 1.79, 158 kg iç dahiliye doktoru tek seferde muafsın dedi, heyet için çağrılacağım kaydımı yaptırdım 1 gün önceden haber verilecek dendi.

Şanslıymışsınız hocam başka hastalığınız var mıydı? Yoksa sadece kilodan kaynaklı mı?

Ben büyük ihtimal Haziran'da tekrar bir yıl erteleme alacağım. Umudum Haziran'da muaf olabilmek. Keşke işlemleri daha önce başlatsaymışım.

Bazı kaynaklarda 140 Kilo'nun altındaysan muaf olamazsın tarzı yazılar gördüm. 40 yaşına kadar uygun şartlar sağlanana kadar kontrol edilirsin deniyor.

Son düzenleme:
Şanslıymışsınız hocam başka hastalığınız var mıydı? Yoksa sadece kilodan kaynaklı mı?

Ben büyük ihtimal Haziran'da tekrar bir yıl erteleme alacağım. Umudum Haziran'da muaf olabilmek. Keşke işlemleri daha önce başlatsaymışım.

Bazı kaynaklarda 140 Kilo'nun altındaysan muaf olamazsın tarzı yazılar gördüm. 40 yaşına kadar uygun şartlar sağlanana kadar kontrol edilirsin deniyor.

Tek kilo başka bir hastalık yok o bilgi yanlış 3 kerede muaf oluyorsun gitmek istiyorum dersen 5'e kadar deniyorlar doktor hiç zorlamadi zaten direkt muafsin dedi.

Tek kilo başka bir hastalık yok o bilgi yanlış 3 kerede muaf oluyorsun gitmek istiyorum dersen 5'e kadar deniyorlar doktor hiç zorlamadi zaten direkt muafsin dedi.

Bana ilkinde hiç soran olmadı. Muaf alan büyük çoğunlukta 3'te muaf olduklarını söylediler.

Ben dahiliye doktoruna sordum. 33b/c/d maddelerine göre önlerindeki çizelge ile hareket ediyorlar. İnternetteki çizelge sadece hastaneye sevk için doğru, hastanede muafiyet çizelgesi çok daha farklı, bana da önce 1 sene ertelenir gibi duruyor dedi. Boy ve kiloya baktıktan sonra direkt muafsın dedi. Sonrasında heyet kaydımı bitirdim, heyet belli günler toplanıyormuş 1 gün öncesinde aranacaksın dedi oradaki kayıtta duran kadın, heyet zaten doktorun raporunu onaylıyor yolluyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı