Netflix Askıya alınan Netflix hesabının fatura tarihi değişir mi?

cowboy12

Hectopat
Netflix hesabım banka kartımda para olmadığı için askıya alındı. Birkaç gün sonra ödeme yaptığımda bir sonraki fatura tarihi de değişir mi?
Yani fatura tarihim ayın 28'idir, askıya alınan hesabın ödemesini ayın 3'ünde yaptım, bir sonraki fatura tarihi sonraki ayın 3'ünde mi olur yoksa gene 28'inde mi olur? Ona göre ödemeyi hemen yapacağım veya birkaç gün bekleyeceğim.

Bu arada hesabım askıya alınmasına rağmen içerikleri izleyebiliyorum.

İlk sorunuz için net bir yanıt veremem ama, bence aynı kart ile ödeme yaptığınızda fatura tarihiniz aynı kalır. Çünkü yeniden faturalandırma gerektirecek bir durum gibi görünmüyor. Sadece 28'inde ödemeniz gereken abonelik ücretini, 3'ünde ödemiş oluyorsunuz. Burada bana göre sadece ufak bir gecikme olduğu için, faturalandırmayı yeniden yapmaya gerek duymazlar.

İkinci sorunuza gelecek olursak, bildiğim kadarıyla Netflix herhangi bir faiz işlemi uygulamıyor. Çünkü yanlızca parayı ödediğiniz süre zarfında hizmet alabiliyorsunuz. Ücret ödemediğinizde aboneliğiniz donduruluyor. Ben daha önce defalarca aboneliğimi dondurup tekrar başlattım ve hiç birinde de faiz ödemedim. İyi forumlar diliyorum.

Yalnız hatırlamıyorsam askıya alınsada Netflix size izlemeniz için bir hak tanıyor, eğer para yatırdıysanız ve kart hareketlerinde Netflix para çektiği gözüküyorsa hesabınızın abonelik ayı uzatılır ama çektiğine rağmen abonelik ayı uzamadıysa Netflix iletişime geçin.

Hocam dediğinizi zamanında bende yaşadım. Üyelik yenileme yapılırken hesabında yeterli para yok ise sana uyarı verip 3 günlük dizi izlemek hakkı veriliyor. Bu 3 günün sonunda yine kartında para yok ise bu sefer hesabın donduruluyor. Senin kendin tekrardan üyelik başlatman gerekiyor.

Hocam dediğinizi zamanında bende yaşadım. Üyelik yenileme yapılırken hesabında yeterli para yok ise sana uyarı verip 3 günlük dizi izlemek hakkı veriliyor. Bu 3 günün sonunda yine kartında para yok ise bu sefer hesabın donduruluyor. Senin kendin tekrardan üyelik başlatman gerekiyor.
Teşekkürler cevabınız için. Hocam peki kısıtlanan hesabıma ödeme yaptığımda fatura tarihi de tam 1 ay sonrası olarak uzuyor mu?
Yani fatura tarihine 15 gün kala ödeme yaptım diyelim 15 güne 55 tl vermeyiz demi 🤔

Geri
Yukarı