Askıya Alınan YouTube Hesabı Ne Zaman Açılır?

Cyonx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi günler diliyorum,

Ben 2 Eylül 2019 tarihinde Twitch yayıncılarının kesitlerini paylaşmak amacıyla YouTube'da bir kanal açtım. Kanalım 16 Eylül Pazartesi günü askıya alındı. Sebebi ise dolandırıcı, sahte içerik. Böyle bir şeyin olması mümkün değil çünkü zaten bu kategoride onlarca kanal var. Duyduğuma göre eğer belli bir sayı da insan kanalınızı bildirirse, kanal incelenmeksizin askıya alınıyor, bu doğru mudur? Gelen mail'de itiraz formu da vardı, kanal askıya alındıktan 2 saat sonra bir itiraz formu gönderdim. Sonra biraz bekledim ama YouTube ne olumlu ne de olumsuz dönüş yaptı. Sonra 1 hafta önce yine bir mail gönderdim. Ancak hala ne ilk ne ikinci itirazıma cevap vermediler. Şu an itibariyle 12 gün oldu. YouTube'da diğer kanalı kapananların söylediklerine göre 15 gün sonunda cevap veriyorlar diyen var. Benimki 1 günde, 4 günde açıldı diyen var. 45 günde ve 150 günde açıldı diyenler de var. Şimdi ben 3. kez bir itiraz yapmalı mıyım? Yoksa 15 günün dolmasını mı beklemeliyim? YouTube bu itirazlara kesin olarak mutlaka dönüş yapıyor mu? 2 itirazımda da Türkçe olarak yazdım. İngilizce yazmam şart mı? Ve en merak ettiğim şey, kanalım açılırsa tamamiyle eskisi gibi olacak mı? Yani mesela kanal geçmişinde askıya alınışının olması sebebiyle nebileyim videonun önerilenlere daha az çıkması, YouTube aramalarında daha altta çıkması vs. gibi durumlar olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunun farklı yönü telif hakları bende olan ürünü ispat ettim ve içerik kaldırıldı farklı bir ürüne daha attım yayınlayan kullanıcı içeriği kaldırdığı için beni dolandırıcılıkla suçlayıp hesabımı askıya aldılar 1 haftadır cevap bekliyorum.

Gmail bu kadar geç cevap vermesi hayal kırıklığı ne kadar kötü hizmet verdiklerini belli ediyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı