Asla ama asla Uplay kullanmayın

umutskywalker

Hectopat
Daha fazla  
Benim başımdan geçti sizlere de aynısı olmasın. Ubisoft üzerinden oyunlar aldım ve haliyle Uplay Launcher yükledim bilgisayarıma. Macera burada başlıyor: Defalarca denemelerime rağmen runtime library error vermeye devam etti ve internette yer alan he türlü denemeyi ben de uyguladım fakat sonuç hüsran. Ta ki VPN kurup Amerika üzerinden girene dek. Bir anda oyun kurulmaya ve Launcher'da çalışmaya başladı. Bir sonraki girişimde ise hesabımın askıya alındığını söyleyen bir bildirim geldi. Utanmadan hem error verdiriyorsunuz hem de VPN denemem ile askıya alıyorsunuz. Resmen evde deliye döndüm. Anında iade talebinde bulundum aldığım 3 oyuna da. Siz siz olun, 30 40 lira daha fazla verin Steam'den şaşmayın.

Burada suçlu sizsiniz desem? Hata çıktığında Ubisoft desteğe yazmayı deneseydin. Onlar çözerdi.
Zaten hesap açmadan önceki sözleşmede yazıyor, "Uplay Launcher'a 3. parti bir müdahale ya da VPN gibi bir araç ile müdahale etmeniz kalıcı olarak askıya alınmanızı sağlar." Diye. İyi olmuş. Zaten bir hatada VPN deneyecekseniz ban yemeniz normal.

Kullanmasını bilmiyorsunuz sanırım. Ben neredeyse 4 senedir uPlay kullanıyorum, hiç böyle sorunlarla karşılaşmadım. Üstelik uPlay üzerinden aldığım oyunlar Steam fiyatından 5-10 TL daha ucuz. Yani örneğin Rainbow Six Siege Steam üzerinde 40 TL'ye düşerken, uPlay üzerinde 35 TL fiyatına düşüyor. Zaten Steam üzerinden alsam bile uPlay üzerinden oynamak zorundayım, hem 5 TL daha az ödeyip hem oyunu kendi platformundan oynuyorum. İlk önce uPlay launcher yükleyip oyunları launcher üzerinden satın almayı deneseydiniz. Bir hata yaşıyorsanız yukarıda ki arkadaşın dediği gibi destek üzerinden canlı yardım almayı deneyebilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı