Asonic format USB'si BIOS'ta gözükmüyor

alperen33311

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston HyperX 8
Merhaba herkese iyi günler dilerim.

Windows 10 format atmak için Rufus üzerinden USB'ye Windows 10 yazdırdım. Format atmak istediğim PC'ye USB'yi taktım ve çalıştırdım. Boot menu kısmına geldiğimde ise USB'yi görmüyor. Bendeki USB asonic flash bellek 32 GB 2.0. bu sorun SanDisk'te oluyormuş nedenini anlayamadım yine de gerek videolar gerek forumlarda gördüğüm birkaç şeyi yaptım. Fast bootu kapatma Secure Boot'u kapatma gibi ama onun dışında pek bir şey yapamadım çünkü konuyla ilgili başka bir şey bulamadım. Boot menu ile ilgili bir fotoğraf bırakıyorum aşağı kısma. Tam olarak ne yapmam gerekiyor şu an Windows açılmıyor bir şekilde USB'yi görmesi gerek yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• d5e1555c-e4ac-4021-a779-799de7444b50.jpg
    d5e1555c-e4ac-4021-a779-799de7444b50.jpg
    310,5 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girer gibi bir seçenek daha olmadı lazım bende F11. Orada direk başlatma diskinizi seçebiliyorsunuz fakat sizin cihazınızda bu nasıldır bilmiyorum. Araştırma ile bulabilirsiniz.

Belleğiniz gözüküyor. En alttaki. Üretici sallamasyon iş yaptığı için tanım girme derdine girmemiş. Bir dahakine kaliteli bir bellek almanızı öneririm.
BIOS'a girer gibi bir seçenek daha olmadı lazım bende F11. Orada direk başlatma diskinizi seçebiliyorsunuz fakat sizin cihazınızda bu nasıldır bilmiyorum. Araştırma ile bulabilirsiniz.
Boot menü fotosu koymuş zaten, boot diskini seçebileceği en güzel yer.

Belleğiniz gözüküyor. En alttaki. Üretici sallamasyon iş yaptığı için tanım girme derdine girmemiş. Bir dahakine kaliteli bir bellek almanızı öneririm.

Boot menü fotosu koymuş zaten, boot diskini seçebileceği en güzel yer

Dediğinizi denedim hatta boot menudan en başa alarak denedim ama böyle bir ekranla karşılaştım VendorCoProductCode. Birçok kişinin karşılaştığı bir problem internette birçok örneği var ama benim problemimi çözen bir açıklamayla karşılaşamadım. Anlayacağınız USB değil başka bir şey sanırım. İşlemi yaptıktan sonra aşadaki fotodaki ekranla karşılaştım ve hiçbir şey olmadı.

Evet, zaten bellek gözüküyor. En alttaki değil mi?

Maalesef değil. Denedim ve olmadı zaten USB adı yazsam bile başta UEFI olarak seçtiğim için göstermesi gerekiyor ne yaptıysam çözemedim.

Dosya Ekleri

• e3984053-9510-423f-9ddc-0b89bc576d6c.jpg
    e3984053-9510-423f-9ddc-0b89bc576d6c.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı