ASUS laptopta format USB'si gözükmüyor

Swaglikeohio

Hectopat
RAM
2667 MHZ 8GB (4x2)
SSD veya HDD modeli
SSD 256
Ekran kartı
MX110 70C
Anakart
X509JB (laptop)
İşlemci
I5 1035G1 80C
Arkadaşlar selam. Windows 10 formatlamak için kullanacağım USB'mi BIOS veya boot Manager okumuyor. BIOS'tan fastboot ve Secure Boot özelliklerini kapattım. İnternetten "launch CSM" ve "pxerom" gibi ayarlar yapıldığında oluyormuş ancak bende o ayarlar yok.

Kullandığım laptop ASUS X509JB. Formatlamak istediğim Windows sürümü: Windows 10 21h2. (Home Single Language)
ISO orijinal Media Creation Tool ile kurulan ISO. Yazdırmak için Rufus kullandım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski Acer notebookum USB 3.0 girişine taktığımda okumuyordu 2.0 girişine taktığımda okumuştu bir dene istersen.
Deneyelim bakalım. Yanlış hatırlamıyorsam bunu denemiştim ve bir işe yaramamıştı ancak yanlış hatırlıyor olabilrim.

USB 2.0'da denedim açılmadı 3.0 deniyorum şu an.

Deneyelim bakalım. Yanlış hatırlamıyorsam bunu denemiştim ve bir işe yaramamıştı ancak yanlış hatırlıyor olabilrim.

USB 2.0'da denedim açılmadı 3.0 deniyorum şu an.
Denedim ancak olmadı. Bırakın okumayı yeni bir boot ayarı yapmak istediğim zaman okuyacağı kısmı görmüyor. 4'e böldüğüm SSD'min parçalarını söylüyor USB'm hakkında hiç bir şey yok.

Windows'un içinden shift+yeniden başlat yapıp uefi ayarlarını değiştir dediğim zaman okuyor. Ancak bazen işletim sistemim bozulup bu bölüme girmemi engelleyebilir, bunun için bu soruna çözüm arıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı