Asosyallik kötü mü?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 11B
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, 16 yaşındayım lise 2'ye gidiyorum. 6 yıldır asosyalim ben halimden gayet memnunum arkadaşım yok. Kafam rahat çok mükemmel bir yaşam sürdüğüme inanıyorum en azından ben mutluyum. Fakat ailem beni sürekli dışarı çıkarmaya çalışıyor ve bu yıl çıktı bu iş daha öncesinde karışmıyorlardı. Onlara anlatmaya çalışıyorum beni zorladıklarında dışarı çıkmak istemiyorum diyorum zorla çıkartıyorlar, denize falan götürüyorlar zorla.

Not: Derslerim süper, bilgisayarımda süper ve evde oturup sadece oyun oynamıyorum. Grafik tasarım ve yazılmla uğraşıyorum kendimi 4 yıldır farklı konularda geliştiriyorum. Kitap falan da okuyorum.

Sizce bir insanın asosyal olması kötü mü?
Siz asosyal misiniz?
Asosyal olan arkadaşlar memnun musunuz? (Ben memnunum mükemmel bir şey kesinlikle deneyin ❤ )

Çözüm
Dostlar çok uzatmaya gerek yok aslında. Sizin tamamen kendi kişiliğinize bağlı. Bir arkadaş grubuna girmiş olabilirsiniz, Arıkan'ın da dediği gibi mesela onlar futbol konuşmayı seviyor (nefret ederim futboldan) sen de dark memelerden hoşlanıyorsun, siyasetle alakalı muhabbet etmeyi seviyorsun. Arkadaşların "oglem (hebele hübele futbolcusu) fenerbahçeye geliyormuş." "yok len moruq gelse nolcuk takım battı zaten hımmını." diye sohbet ediyor. Sen de "bunlar ne diyor ya sakat falanlar herhalde." diye düşünüyorsun. Durum tamamen bundan ibaret. Sen onlarla meme ya da siyaset konuşmaya çalıştığında ise "bunun neresi komik oglem." gibi bir tepki alıyorsun. Örnekler birçok şekilde çoğaltılabilir. Neyse, doğal olarak onlardan bir an önce uzaklaşıp solo bir şekilde takılma ihtiyacı hissediyorsun. Arkadaş seçimi çok dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Ya kendini tamamlayabilen uyumlu bir arkadaş bulacaksın ya da solo takılacaksın yoksa sen de onlara benzemeye başlarsın.
kendini avutmaktan başka birşey yapmıyorsun :)
Ne yapayım bana katlanabilecek biri yok. Gerek görünüş, gerek düşünceler.
Asosyallik arkadaş olma isteğinin olmamasıdır. Hiç kimseyle konuşmamak, bir şey yapmak istemeyene asosyal denir. Kafa dengi arkadaş olsa iyi olurdu ama yok gibi şeyler diyorsanız arkadaşlar siz asosyal değil yalnızsınızdır.
İstesem de istemesem de bu durumdayım.

Payday 2 ben çok oynardım ama arkadaş oyuna yenilik getirmiyorlar. Neden getirmiyorlar diye soracaksınız çünkü kimse oynamıyor. Oyun pahalı diye beleşe verdiler. Şimdide oyunu ve tüm DLC'lerini 8 TL'ye verdiler ki ben de fırsattan istifade tüm DLC'leri kaptım. :D Ama hala alan yok. Arkadaşlar oyun güzel alın oynayın adamlar yenilik yapmıyor asıl oyuncularını kaybediyorlar. Hem ben de geri dönmüş olurum.
Bende tüm DLC'lerini satın aldım ama arkadaş yok diye kaldı.

Hiçbir insan asosyal değildir bence. Elbet birileriyle konuşursun. Zaman gelir adres sorarsın, yemek siparişi verirsin biriyle konuşursun. İnsanın doğasında var yani. Yemek sipariş verip, adres soran sosyal demiyorum ama asosyal insan yoktur bence. Saçma bir kavram.

Bilgisayarımdan o kadar mutluydum ki 2 sene kimseyle takılmadım sadece arkadaşlarımla Skype konuşmaları yapıyodum. Sonra bilgisayarı ders çalışmak için sattım ve sosyalliği öğrendim. Hem sosyalliği hem de asosyalliği iyice görmüş biri olarak ikisinin de farklı artıları olduğunu söyleyebilirim. Bilgisayarım varken kendimi dil anlamında genel kültür anlamında çok geliştirdim ama insanlarla iletişime geçmeyi unutmuştum. Şimdi de o araştırmalarım ve kendimi geliştirmelerim durdu ama bu sırada hem iletişim kurmayı öğrendim hem de derslerime baktım. Şimdi üniversiteye geçiyorum iyi ki satmışım bilgisayarı o zaman yoksa hem asosyal olurdum hem de okumazdım. Bilgisayar varken ders çalışmak nasıl mümkün onu da hiç çözemedim. Eve geldiğim her saniye bilgisayar oynamak istiyodum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı