ASP.NET vs Node.js

533388

Hectopat
Makaleler
2
Biraz saçma bir soru olacak ama ASP.NET mi Node.js mi? Gelecekte Türkiye'de ve globalde hangisi kalır? Sizin tercihiniz hangisi?

Hali hazırda js/ts ile tecrüben varsa node.js.
Türkiye için .net, yurtdışı için node.js...

Farklı değil...

Farklı. Biri Microsoft tarafından geliştiriliyor. Biri WEB geliştirme için, diğeri daha çok ağ bağlantılı uygulamalar için geliştirildi. Yazılıma başlayalı 2 gün falan oldu herhalde.
@Administraktör hem JS de hem C# da tecrübem var backend e yönelmek istiyorum yaşım 15.

Node.js'e yönelin hocam.

Farklı. Biri Microsoft tarafından geliştiriliyor. Biri WEB geliştirme için, diğeri daha çok ağ bağlantılı uygulamalar için geliştirildi. Yazılıma başlayalı 2 gün falan oldu herhalde.
Hayır her ikisininde birincil kullanımı back-end development, yani alanları farklı değil.

@Eren T. benim de aklımda Node.js vardı ama bazı kişiler Node.js öldü falan dedi.
Gül geç onlara ben fullstack js/ts developer'ım. Avrupa'da node ne kadar aşırı yaygın şekilde kullanılsada Türkiye'de node kullanan en büyük şirket getir. Başka node kullanan büyük Türk şirket yok neredeyse. Eğer hedefiniz Türkiye ise .net seçin.

Node.js'e yönelin hocam.
Senin 1 gün olmuş sanırım.

Türkiye ASP.NET, yurt dışı Node.js diyorum bende.

Türkiye ASP.NET, yurt dışı Node.js diyorum bende.

Şu an 15 yaşındayım sizce gelecekte .net mi kalır yoksa Node.js mi hem yurt dışı hem Türkiye için açıksaçası ben .nete yönelmeyi düşünüyorum ama emin olamıyorum hem JavaScript hem C# biliyorum sizce hangisi.

Hangisini yaparsanız yapın gelecekte çok iyi yapmanız önemli. Her iki pozisyonda da çalışana ihtiyaç duyulacak ama elini sallayan bunlarla uğraştığı için iş bulmak zorlaşacak.

Geri
Yukarı