Aspire 7 A715-75G laptopa macOS X kurulabilir mi?

Mustafa kağan

Hectopat
Merhabalar öncelikler Hackintosh hakkında pek fazla bilgi birikimine sahip değilim. Fakat macOS işletim sistemi kullandığımda çok beğenmiştim ve kendi cihazıma kurmak istedim. Bu özellikte laptopa kurulabilir mi kurulursa desteklenmeyecek olan şeyler nelerdir bilgisi olan varsa yanıt verebilir mi?(ekran kartının desteklenmediğini biliyorum sadece);
İşlemci: Intel i5 10300H.
RAM: 8 GB 2933 MHz.
Ben pek anlamıyorum ama anlayanlar için cihazın teknik bilgilerinin olduğu link;

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikler Hackintosh hakkında pek fazla bilgi birikimine sahip değilim. Fakat macOS işletim sistemi kullandığımda çok beğenmiştim ve kendi cihazıma kurmak istedim. Bu özellikte laptopa kurulabilir mi kurulursa desteklenmeyecek olan şeyler nelerdir bilgisi olan varsa yanıt verebilir mi?(ekran kartının desteklenmediğini biliyorum sadece);
İşlemci: Intel i5 10300H.
RAM: 8 GB 2933 MHz.
Ben pek anlamıyorum ama anlayanlar için cihazın teknik bilgilerinin olduğu link;
Daha detaylı bir şekilde "AIDA64 Extreme" programı ile ethernet kartı gibi şeyleri de kontrol etmenizi öneririm çünkü bu donanımlar bazenleri desteklenmiyor. Bunun dışında belirttiğiniz donanımları aşağıda destekleniyor mu desteklenmiyor mu belirtmeye çalıştım.

İşlemci: İşlemci destekleniyor gibi gözüküyor. iGPU modelini tam hatırlamadığım için kesin bir şey söyleyemeyeceğim ama sanırım bu işlemci modelinde macOS ile uyumlu olan bir iGPU var idi.

RAM: 8 GB RAM macOS kullanacağınız için büyük ihtimalle yeterli olacaktır ama onun dışında 16 GB RAM size daha bir kolaylık sağlama ihtimali var ama 8 GB RAM gayet yeterli olacaktır.

Ekran kartı: Cihazın ekstra dahil olan bir ekran kartı olan "GTX 1650" ne yazık ki hiçbir macOS sürümü tarafından desteklenmiyor ve bundan dolayı bu ekran kartını çalıştırma ihtimaliniz az.

SSD ve WiFi/Ethernet kart modelinizi belirtebilir misiniz?
wifi.PNG
ssd.PNG

Bunlar işinizi görür mü?

Intel Wi-Fi kartı modifiye olmadan ne yazık ki macOS tarafından desteklenmiyor ama şu an artık bunun gibi "Intel" Wi-Fi kartlarına "HeliPort" gibi programlar fayda oluyor. Bunun dışında diskin adı biraz garip olduğu için bir de ekstra olarak "AIDA64 Extreme" programı ile bir kontrol etmenizi öneririm.
Teşekkürler, AIDA64 programı ile kontrolden sonra sonuçları buraya mı atayım?

Bu bilgileri buldum ama acaba göremediğim bir yer var mı?
@tristessehivernale @453482
Sanırım Fjallsárlón arkadaşın dediği gibi bir OEM disk gibi gözüküyor ve bu kurulum için sıkıntı çıkarma ihtimali var. Bunun dışında yine de bir şans vermenizi öneririm çünkü OEM olsa bile "bazenleri" bu diskler çalışabiliyor macOS için. Onun dışında önceden attığınız ekran görüntüsünde "Realtek" bir ethernet kartı olduğu gözüküyordu ve bu büyük ihtimalle normalce çalışacaktır. Bunun dışında Wi-Fi kartı için "HeliPort" gibi şeyler gerekecektir.

Geri
Yukarı