Çözüldü Aspire A315-58 bilgisayara UEFI ile Windows 10 kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yek233

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu bilgisayara Windows 10 kuracağım. Kurulum için Rufus kullanacağım, fakat UEFI veya BIOS olarak seçmemi istiyor. Bu sisteme UEFI ile Windows 10 kurabiliyor muyum?

Çözüm
Merhabalar. Bu bilgisayara Windows 10 kuracağım. Kurulum için Rufus kullanacağım, fakat UEFI veya BIOS olarak seçmemi istiyor. Bu sisteme UEFI ile Windows 10 kurabiliyor muyum?
Kurulur. BIOS'tan Boot > Boot Mode kısmını UEFI yapın.
Eğer Secure Boot gerektiren bir şey kullanmayacaksanız Secure Boot ayarı Disabled olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kurulur. BIOS'tan Boot > Boot Mode kısmını UEFI yapın.
Eğer Secure Boot gerektiren bir şey kullanmayacaksanız Secure Boot ayarı Disabled olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Kurulur. BIOS'tan boot > boot mode kısmını UEFI yapın.
Eğer Secure Boot gerektiren bir şey kullanmayacaksanız Secure Boot ayarı disabled olsun.

Secure Boot gerektiren bir şey yapmayacağım ama diyelim ki bir UEFI virüsü var bilgisayarda ve Secure Boot'u sonradan açtım (virüs bulaştıktan sonra) Secure Boot işe yarar mı bu şekilde?

Secure Boot gerektiren bir şey yapmayacağım ama diyelim ki bir UEFI virüsü var bilgisayarda ve Secure Boot'u sonradan açtım (virüs bulaştıktan sonra) Secure Boot işe yarar mı bu şekilde?
Hayır, yaramaz. Secure Boot'un işlevi güvenilmeyen işletim sistemlerinin
boot edilmesini engellemektir. USB'nize yazdırdığınız Ventoy'u boot ettirmez mesela.

Virüs konusu işletim sistemi içinde bakılmalıdır.
Bir de virüs olarak UEFI/BIOS kategorilendirmesine gerek yok.

Hayır, yaramaz. Secure Boot'un işlevi güvenilmeyen işletim sistemlerinin.
Boot edilmesini engellemektir. USB'nize yazdırdığınız Ventoy'u boot ettirmez mesela.

Virüs konusu işletim sistemi içinde bakılmalıdır.
Bir de virüs olarak UEFI/BIOS kategorilendirmesine gerek yok.

İşletim sistemi boot edilmeden önce virüsü boot ettiğine dair şeyler okudum Secure Boot açık olmazsa diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı