Aspire E1 570G şarjdayken FPS düşüyor

Valorant'ta yaklaşık 55-65 arası FPS alıyorum. Laptop şarjdayken 15 kadar düşüyor. Acer Aspire E1 570G laptop.
Şarjdayken FPS kaybetmesi gayet normal bir durum. Oyuncu laptopları genelde pil ömrü yüksek ve şarjı uzun giden bilgisayarlardır. Kulağa biraz şaşırtıcı gelebilir fakat pildeyken oyun oynamak için üretilmemişlerdir. Pilin gücü düşük olduğu için pil yeterince enerji veremiyor. Neden masaüstü sistemlerde güç kaynağı var sanıyorsun ?

Örnek vereyim : Kullandığım bilgisayar Monster Tulpar T5 v21.1
i7 10875H ve RTX 2060 GPU'ya sahibim ama pilim uzun dayansa bile pilim ekran kartı ve işlemciye yeteri kadar güç veremediği için şarja taktığımda 30 FPS'lik oyunum 200'e kadar çıkıyor. Kablom 230W gücünde ama pili bilmiyorum. Daha düşük olduğu kesin.

Görev yöneticisini aç ve performans bölümünden işlemcine git. Şarja tak ve hızında nasıl bir artış oluyor bakmanı tavsiye ederim. Aynı şey arkadaşımın i7 7700HQ ve GTX 1080'li HP Pavilion Gaming 15 laptopunda da oluyor.

Şarjdayken FPS kaybetmesi gayet normal bir durum. Oyuncu laptopları genelde pil ömrü yüksek ve şarjı uzun giden bilgisayarlardır. Kulağa biraz şaşırtıcı gelebilir fakat pildeyken oyun oynamak için üretilmemişlerdir. Pilin gücü düşük olduğu için pil yeterince enerji veremiyor. Neden masaüstü sistemlerde güç kaynağı var sanıyorsun?

Örnek vereyim: Kullandığım bilgisayar Monster Tulpar T5 v21.1
i7 10875h ve RTX 2060 GPU'ya sahibim ama pilim uzun dayansa bile pilim ekran kartı ve işlemciye yeteri kadar güç veremediği için şarja taktığımda 30 FPS'lik oyunum 200'e kadar çıkıyor. Kablom 230W gücünde ama pili bilmiyorum. Daha düşük olduğu kesin.

Görev Yöneticisi'ni aç ve performans bölümünden işlemcine git. Şarja tak ve hızında nasıl bir artış oluyor bakmanı tavsiye ederim. Aynı şey arkadaşımın i7 7700HQ ve GTX 1080'li HP Pavilion Gaming 15 laptopunda da oluyor.

Peki çözüm yok mu?

Geri
Yukarı