Aspire E5-575G ile mi devam etmeliyim? Aspire E5-575G

bayramlenx

Centipat
Merhaba arkadaşlar, iyi forumlar. Benim 2 adet sorum var. Bilgisayar donanımından hiç anlamıyorum. İşlemci, RAM, ekran kartı vsvsvs sadece kullanıcıyım ne yazık ki.
Bilgisayarımın modeli: Acer Aspire E5-575G

Bilgisayarımın HDD diski bozuldu. Gidip yeni bir disk aldım 150 TL falan ödemiştim sanırsam HDD 120 GB. Ama bu HDD çok çok eski oldugunu söyledi başka bir bilgisayarcı bu sebepten ötürü bilgisayarımda kasmaların olabilceğini söyledi. Eski HDD disk oldugu için. Bende biraz araştırmalarım sonucunda hak verdim.

Bu netice de yeni bir SSD almayı düşünüyorum.

+

Bilgisayarım da 6 GB RAM vardı bilgisayarcıya götürdüm RAM soketinin birinin bozuk oldugunu söyledi. +2 ek GB olanı çıkarttık bana verdi. Şu an tek RAM 4 GB var. Bu 4 GB RAM'i çıkartıp onun yerine 8 GB takabilir miyim? Takabilirsem bana Acer Aspire E5-575G ile uyumlu olan 8 GB RAM veya 16 GB RAM olan bir RAM linki de atabilir misiniz?

Acer Aspire E5-575G ile uyumlu hızlı bir SSD disk alabileceğim bir link atabilir misiniz?

Ek olarak;

Bu sistemi birazda olsa bu şekilde yükseltip oyunlarda güzel bir FPS donmama oranı yakalıyabilir miyim? Yoksa boş ver kardeşim sen uğraşma bununla git bir kasa al derseniz de kasa bütçem 2, 000 2.500 TL olur

Sizce ne yapmalıyım? Siz değerli forum üyelerinin tavsiyelerini önemle bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    11,1 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    13 KB · Görüntüleme: 34
Ben o cihaz ile uğraşmayıp elinizden çıkarmanız gerektiğini düşünüyorum. 2500 TL ve hatta daha az bir fiyata APU sistem toplanabilir. 2500 liranın üzerine biraz daha eklerseniz RX560'lı giriş seviyesi bir sistem de toplayabiliriz.

Ben o cihaz ile uğraşmayıp elinizden çıkarmanız gerektiğini düşünüyorum. 2500 TL ve hatta daha az bir fiyata APU sistem toplanabilir. 2500 liranın üzerine biraz daha eklerseniz RX560'lı giriş seviyesi bir sistem de toplayabiliriz.

Mesajınız için teşekkür ederim, Satmayı 2. plan olarak düşünüyorum en son seçenek olarak. Bunun sebebi ise ofis bilgisayarı olarak işimi görüyor (kasmalar olsa bile) . Ben oyunlar için de ek bir düzeltme ile yükseltebilir miyim bunun peşindeyim aslında.

Ama alırsam da bu sistemi bırakır elimde ki 2500TL civarı para ile bir kasa sistemi alıp onunla sadece oyun oynamayı da planlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı