Aspire ES 15 sistem yavaş çalışıyor

Aynı şeyi yukarıda söylemiştim zaten.
" Yeni bir SSD alıp, HDD'nizin yerine takabilirsiniz."
Ben onu harici olarak SSD bağlamak olarak anlamıştım. Ama laptop açılıp içindeki HDD yerine SSD takılabileceğini bilmiyordum.
O zaman harici olarak bağlamak veya direkt HDD yerine takmak olmak üzere iki seçenek var doğru mu hocam?

Ben onu harici olarak SSD bağlamak olarak anlamıştım. Ama laptop açılıp içindeki HDD yerine SSD takılabileceğini bilmiyordum.
Takabilirsiniz. Her SSD'de alınmaz bu arada. İsterseniz ayrı bir konu açabilirsiniz. Ben şahsen Samsung, Kingston, Crucial, Corsair gibi markaları tercih ediyorum.
Crucial BX500 önerebilirim. Kaç GB'lık istiyorsanız onu alırsınız.

Takabilirsiniz. Her SSD'de alınmaz bu arada. İsterseniz ayrı bir konu açabilirsiniz. Ben şahsen Samsung, Kingston, Crucial, Corsair gibi markaları tercih ediyorum.
Crucial BX500 önerebilirim. Kaç GB'lık istiyorsanız onu alırsınız.
Tamamdır hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Önerinizi iyice düşüneceğim. Fakat son olarak bir şey daha sormak istiyorum. SSD'ler pahalı olduğundan acaba bu külüstür Laptop'a bu kadar para vermeye değer mi diye düşünüyorum. SSD takmak haricinde önerebileceğiniz, bilgisayarı hızlandırabilecek başka yapılabilecek bir şey var mı?

Tamamdır hocam yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Önerinizi iyice düşüneceğim. Fakat son olarak bir şey daha sormak istiyorum. SSD'ler pahalı olduğundan acaba bu külüstür Laptop'a bu kadar para vermeye değer mi diye düşünüyorum. SSD takmak haricinde önerebileceğiniz, bilgisayarı hızlandırabilecek başka yapılabilecek bir şey var mı?
Hocam benim bulduğum verilere göre:
i3-6100U işlemci, 1TB HDD, Intel UHD 520 ekran kartı var. Benim laptopumdan iyi yani, oyun moyun işleriniz yoksa, sizi bayağı götürebilecek bir sistem. Henüz elinizdeki PC'ye külüstür diyemeyiz, daha beterleri var çünkü :D

Hzılandırma yöntemleri hiçbir işe yaramıyor hocam, HDD'nizin ömrü bile bitmiş olabilir. Ayrıca Windows 10 SSD'yi şart koşuyor. SSD'yi alın, farkını göreceksiniz. Çok para harcamak istemiyorsanız 120GB'lık alın, yukarıda anlattığım gibi varsa DVD yerine HDD koyun, ya da 2,5" disk kutusu var USB ile bağlanıyor, ondan alın HDD'nizi harici kullanın tamamen veri depolama amaçlı.

Hocam benim bulduğum verilere göre:
i3-6100U işlemci, 1TB HDD, Intel UHD 520 ekran kartı var. Benim laptopumdan iyi yani, oyun moyun işleriniz yoksa, sizi bayağı götürebilecek bir sistem.
Hocam siz yanlış bakmışsınız 😀 Bu Acer'de Intel pentium N4200 işlemci, Intel HD Grafics, 500 GB HDD ve DDR3L 4 GB Ram var. Ben de zaten başlangıç seviyesi olarak sadece ofis uygulamaları için almıştım.

Geri
Yukarı