ASRock 550M HDV vs Gigabyte A520M DS3H

Mando9098

Kilopat
Makaleler
10
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
RAM
corsair vengeance 3200mhz 2x8gb 16gb
İşlemci
Ryzen 5 5600
Gigabyte 4 RAM slotlu oldugu için aklıma kaldı. İleride 2 8'lik RAM daha alıp 32 yaparım düşüncesindeyim. Hangisi daha mantıklı? Ya da bu fiyatlara daha iyisi var mı?
@OnePC hocam sizini görüşünüzü de isterim.

Almışken PCI-4 alın RAM'i 2 tane kullanın 4 adet ve 2 adet RAM'in performans olarak farkı yok.

Almışken PCI-4 alın RAM'i 2 tane kullanın 4 adet ve 2 adet RAM'in performans olarak farkı yok.

Sonrasında elimdeki 8x2 RAM'leri satıp 16 almakla uğrasmak istemiyorum o yüzden. O zaman en iyisi ASRock mu?

PCIe 4.0 varken RAM slotu sayısının bir önemi yok. Ki zaten 4x8 GB RAM performansı hiçbir zaman 2x16 kadar iyi olmaz çift kanal destekli işlemcilerde. B550 yapıştır geç.

Sonrasında elimdeki 8x2 RAM'leri satıp 16 almakla uğrasmak istemiyorum o yüzden. O zaman en iyisi ASRock mu?

Uğraşmalısın. Bak ben 2x16 GB RAM aldım ve elimdeki 2x8 GB RAM'leri kutusunda yatıyorum, 4 adet slotu onlarla doldurmuyorum çünkü çift kanal önemli olan.

PCI-e 4.0 varken RAM slotu sayısının bir önemi yok. Ki zaten 4x8 GB RAM performansı hiçbir zaman 2x16 kadar iyi olmaz çift kanal destekli işlemcilerde. B550 yapıştır geç.

Uğraşmalısın. Bak ben 2x16 GB RAM aldım ve elimdeki 2x8 GB RAM'leri kutusunda yatıyorum, 4 adet slotu onlarla doldurmuyorum çünkü çift kanal önemli olan.

Teşekkürler hocam. Anakart hakkında teknik olarak pek fazla bilgim yok birkaç gün önce benzer bir konuda bir hocamız ASRock önermişti. O zaman siparişi veriyorum.

Teşekkürler hocam. Anakart hakkında teknik olarak pek fazla bilgim yok birkaç gün önce benzer bir konuda bir hocamız ASRock önermişti. O zaman siparişi veriyorum.

Ver. RAM yükseltmesini de eldekileri satıp ikinci elden düzgün bellek ve kontrolcüye sahip bir 2x16 GB alarak tamamlarsın.

Ver. RAM yükseltmesini de eldekileri satıp ikinci elden düzgün bellek ve kontrolcüye sahip bir 2x16 GB alarak tamamlarsın.

Yardımınız için teşekkürler hocam verdim siparişi.

Yeni konular

Geri
Yukarı