Çözüldü ASRock A320M-HDV r4.0 BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

conba

Centipat
ASRock A320M-HDV r4.0 anakartım var.

Şimdiye kadar gelen bütün güncellemeler ise bu linkte;

Sorunum şu;

Anakartın ilk çıkan sürümüne sahibim, şimdi ben BIOS'u en son sürümüne mi güncelleyeyim?

En son sürümde ayrı olarak şunu da yükseltmem gerekiyormuş;
AMD agesa cOMBO-AM4 Pi

Bu konu hakkında bilgim yok ve yardımcı olursanız sevinirim. Lütfen hiç bilmeyen birine anlatır gibi yardım edin.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kişisel dosyalarım zarar görmez umarım. Bir de USB belleğin formatını değiştirme gibi bir olay vardı sanırım.

Bu arada ses kartı anakartın kendi üzerindeki kart herhangi bir işleme gerek var mıdır?
Ses sürücüsünü kurun yeterli. Technopat'a konu açın "ALC887 ses sürücüsü nereden indirebilirim?" diye böylece bilen kişiler size yardımcı olur. Doğru yaparsanız imkanı yok zarar görmez. Bu videoyu izleyerek tamamını öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız sürücüleri kurmak. Özellikle varsa chipset, ekran kartı, varsa işlemci ve ses sürücülerini kurun. Ondan sonra gerisi videodaki gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2.30v sürümünü indirin ve RAR'dan çıkarın. Çıkan dosyayı USB belleğe atın ve bilgisayarı yeniden başlatırken USB'yi takıp BIOS'a girin F2 tuşuyla. "Tool" kısmından Instant Flash adlı kısmı seçin. "X'i yükseltmek istiyor musunuz?" Benzeri bir mesaj çıkacaktır. Evet'e tıklayın ve kendi kendine güncellensin. En fazla 4dk sürer diye tahmin ediyorum. Elektrik giderse sıkıntılar ortaya çıkar büyük ihtimalle.
kişisel dosyalarım zarar görmez umarım.Bir deUSB belleğin formatını değiştirme gibi bir olay vardı sanırım
Ses, chipset, ekran kartı ve varsa işlemci sürücüsünü kurun. Ondan sonra BIOS'u USB'ye yazdırıp kurabilirsiniz. Ancak kurulum sırasında elektrik giderse sıkıntılar oluşma ihtimali yüksek. Bu yüzden elektriğin gitmeyeceği bir zamanda kurun. 2.30v sürümünü kurun. Ondan yükseğini kurmayın.
Bu arada ses kartı anakartın kendi üzerindeki kart herhangi bir işleme gerek var mıdır
Ses, chipset, ekran kartı ve varsa işlemci sürücüsünü kurun. Ondan sonra BIOS'u USB'ye yazdırıp kurabilirsiniz. Ancak kurulum sırasında elektrik giderse sıkıntılar oluşma ihtimali yüksek. Bu yüzden elektriğin gitmeyeceği bir zamanda kurun. 2.30v sürümünü kurun. Ondan yükseğini kurmayın.
Bu arada ses kartı anakartın kendi içindeki kart herhangi bir işleme gerek var mı

Kişisel dosyalarım zarar görmez umarım. Bir de USB belleğin formatını değiştirme gibi bir olay vardı sanırım.

Bu arada ses kartı anakartın kendi üzerindeki kart herhangi bir işleme gerek var mıdır?
Ses sürücüsünü kurun yeterli. Technopat'a konu açın "ALC887 ses sürücüsü nereden indirebilirim?" diye böylece bilen kişiler size yardımcı olur. Doğru yaparsanız imkanı yok zarar görmez. Bu videoyu izleyerek tamamını öğrenebilirsiniz. Tek yapmanız sürücüleri kurmak. Özellikle varsa chipset, ekran kartı, varsa işlemci ve ses sürücülerini kurun. Ondan sonra gerisi videodaki gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
anladım teşekkür ederim sizi de çok yordum ama gayet yardımcım oldunuz.

ASRock A320M-HDV r4.0 BIOS güncelleme.

Arkadaşlar merhaba ben de bu anakart var 16 GB RAM var resimde görüldüğü gibi AMD A8 9600 işlemcim var şimdi konular eski olduğu için onun üstünden 2 sene geçmiş ben bu anakartı yeni aldım açıkçası birkaç ay oldu şimdi işlemcimi değiştiriyorum işlemci üstünde gelmişti hazır sistem gibi almıştım yine Ryzen 5 4.500 işlemci aldım baktığımda bunun Bio'su 7.20 olması lazımmış. Benim BIOS'um 4.0'dı ben bunu 5 saat uğraştan sonra 7.0'a çıkartabildim bir yerlere açıp kapatarak yalnız 7.20'ye şimdi geçemiyorum orada tıkandım ya bir yere eksik yapıyorum ya da nasıl çıkartacağımı başaramadım bana acil yardım ederseniz çok teşekkür ederim çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220803_141712.jpg
    IMG_20220803_141712.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20220803_142318.jpg
    IMG_20220803_142318.jpg
    75,2 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20220803_142258.jpg
    IMG_20220803_142258.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 45
ASRock A320M-HDV r4.0 BIOS güncelleme.

Arkadaşlar merhaba ben de bu anakart var 16 GB RAM var resimde görüldüğü gibi AMD A8 9600 işlemcim var şimdi konular eski olduğu için onun üstünden 2 sene geçmiş ben bu anakartı yeni aldım açıkçası birkaç ay oldu şimdi işlemcimi değiştiriyorum işlemci üstünde gelmişti hazır sistem gibi almıştım yine Ryzen 5 4.500 işlemci aldım baktığımda bunun Bio'su 7.20 olması lazımmış. Benim BIOS'um 4.0'dı ben bunu 5 saat uğraştan sonra 7.0'a çıkartabildim bir yerlere açıp kapatarak yalnız 7.20'ye şimdi geçemiyorum orada tıkandım ya bir yere eksik yapıyorum ya da nasıl çıkartacağımı başaramadım bana acil yardım ederseniz çok teşekkür ederim çok mutlu olurum.

Merhaba sorunu çözebildiniz mi?

Geri
Yukarı