ASRock A320M-HDV r4.0 BIOS güncelleme

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar şu anda anakart firması aynı gün içerisinde 2 adet BIOS sürümü güncellemiş. Şu anda 4.0 sürümünü kullanıyorum 7.0 ve 7.3 sürüm yayımlanmış ancak şöyle bir not var. Öğrenmek istediğim şey şu; ilk BIOS'u güncellerken 7.0 güncelleyip, ardından 7.03 mi güncelleyeceğim? Yoksa direk 7.03 güncellemesem olur mu? Bu arada sistemde herhangi bir sorun yok. Düzgün bir şekilde çalışıyor ama yine de güncellemek istiyorum.
''We do not recommend users to Update the BIOS if their System is already running normally. ASRock assumes no responsibility for any damages caused by improper operations of downloading or updating the BIOS. Before you download or Update the BIOS, please read " how to Update icon (how to Update)" below carefully. After updating BIOS, all the settings will be reset to the default. Please Update to the latest BIOS with ınstant flash or ınternet flash in the UEFI setup if you are using windows® 10.''
Türkçesi:
Kullanıcıların sistemleri zaten normal çalışıyorsa BIOS'u güncellemelerini önermiyoruz. ASRock, BIOS'un indirilmesi veya güncellenmesiyle ilgili uygun olmayan işlemlerden kaynaklanan herhangi bir hasar için hiçbir sorumluluk kabul etmez. BIOS'u indirmeden veya güncellemeden önce lütfen aşağıdaki "nasıl güncellenir simgesi (nasıl güncellenir)" bölümünü dikkatlice okuyun. BIOS'u güncelledikten sonra tüm ayarlar varsayılana sıfırlanacaktır.
Windows® 10 kullanıyorsanız lütfen UEFI kurulumunda Instant flash veya Internet flash ile en son BIOS'a güncelleyin.

1637767640383.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesini önermemelerine şaşırdım. Gigabyte BIOS'ta direkt en sona güncellemiştim, sorun olmamıştı. Sorun olmuyor diye biliyorum.

Bir de şöyle bir ayrıntı var yazmışlar Ridge işlemci diyor ben Ryzen 5 3600 kullanıyorum bir sorun yaratır mı?
7.03 için Köprü BIOS'u

*Bu BIOS, Bristol Ridge CPU'yu desteklemiyor, Bristol Ridge CPU kullanılıyorsa bu BIOS'u GÜNCELLEMEYİN.

Geri
Yukarı