ASRock A320M sistemde BIOS ayarı değişikliği sonrası görüntü gelmiyor

ibosshow

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. ASRock A320M anakartına sahibim. BIOS güncellemesi yapmak için BIOS'a girdim. Flash ile güncelleyecektim. İnstant flash bölümüne girmedi. Bir ayarı kapatmamı istiyordu, kapattım ve aynı yere döndüm ama aynıydı. Kapatıp açarsam düzelecegini düşündüm. Kapattım açtım şimdi görüntü ekrana gelmiyor. Bunu daha önce RAM takarken yaşadım. Çok saçma bir çözüm yoluyla çözüldüğünü hatırlıyorum ancak nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm için BIOS pilini çıkarıp takmayı denedim, kabloları çıkarıp taktım. BIOS'a girmeden önce sıkıntısız çalışıyordu her şey.

Önce prizden kablo çekilir ya da PSU arkasından bağlantı sökülür, güç tuşuna 20 saniye basılı tutulur ardından BIOS pilini söküp Power tuşuna basılı tutarsın. BIOS sıfırlanır ve çalışır. BIOS'u sıfırlayamamışsınız o zaman.

Önce prizden kablo çekilir ya da PSU arkasından bağlantı sökülür, güç tuşuna 20 saniye basılı tutulur ardından BIOS pilini söküp Power tuşuna basılı tutarsın. BIOS sıfırlanır ve çalışır. BIOS'u sıfırlayamamışsınız o zaman.
Senin dediğini yaptım oldu. BIOS'u güncelleyeyim dedim ancak INVALID FILE dedi. Neden böyle oldu acaba?

Geri
Yukarı