ASRock AB350 Pro4 alınır mı?

• Konuyu başlatan TadiC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 3B

TadiC

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakartı Nanokatalog sitesinden temin ettim. Türkiye'de satışına çok rastlanılmayan bir anakart, ATX olan modelinin satışı daha fazla. Giriş-çıkış sisteminde güncelleme yaparken anakart boyutu önemli mi?
Güncelleme yaparken anakarta gelen son güncellemeyi kurmam yeterli olacak mıdır?
Anakartın uyumluluk listesinde bu model yok ama almak istediğim RAM GSKILL DDR4 8 GB 3000 MHz. RAM frekansını maksimumda kullanabilir miyim? Bu benim için önemli, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evde oyun amaçlı kullanım için gayet yeterli bir anakart. Son güncellemeyi yapmanız yeterli olmayabilir zira zamanla yeni güncellemeler çıkabilir, takip edip sürekli güncel tutmanız gerekli. Belleğiniz sisteme taktığınızda daha düşük MHz değerinde çalışıcaktır, BIOS ayarlarından rahatlıkla 3000MHz seviyesine çıkarabilirsiniz.

Ulunay, teşekkür ediyorum fakat anakartın sitesinde BIOS güncelleme kısmında "eğer BIOS sorunsuz çalışıyorsa güncellemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz" yazıyor. Ben burada hangi yolu izlemeliyim ?
Anakart güncellenmez ise sıkıntı çıkar mı ? RAM frekansının BIOS'un güncellenip güncellenmemesiyle bir bağlantısı, bir alakası var mıdır ?
Ve ek olarak mATX ve ATX anakartların BIOS güncellemeleri aynı mı olur ? yoksa ikisi için farklı bir güncelleme mi gerekir.

ASROCK.png

Bende Asrock Z270 pro4 var. Ram frekansını BIOS güncelemeden önce XMP ile 3000mhz de çalıştıramamıştım sonra güncelledim ve oldu. Güncellemeyi USB aracılığıyla yaptım hiç bir sıkıntı olmadı.

Dediğin anakartı kullanıyorum. 2933 Mhz kullanıyorum.

Dediğin anakartı kullanıyorum. 2933 Mhz kullanıyorum.
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın. Kartın herhangi bir sıkıntısıyla karşı karşıya geldin mi ?
Veya kesinlikle şunu yapmalısın veya bunu yapmamalısın şeklinde tavsiyen var mı ?
Ve de hocam, yeni bir güncelleme gelmiş Anakart'a bu gün. Yapmayı düşünüyor musun ?
Öncekini yapmış mıydın ?

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın. Kartın herhangi bir sıkıntısıyla karşı karşıya geldin mi ?
Veya kesinlikle şunu yapmalısın veya bunu yapmamalısın şeklinde tavsiyen var mı ?
Ve de hocam, yeni bir güncelleme gelmiş Anakart'a bu gün. Yapmayı düşünüyor musun ?
Öncekini yapmış mıydın ?

Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 kullanıyordum. Arıza yaptı. Sonra Asrock AB350 Pro 4 modeli ile değişti. Son gelen Bios 4.40 güncellemesi ile kullanıyorum. Aldığımdan beri de hiç bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı