ASRock AB350 Pro4 BIOS güncelleme öncesi önlem alma

Doğukannnnn

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Gigabyte B550M-DS3H
ID-COOLING SE-214-XT
Corsair DDR4 2x8GB 3000MHz CL15
Inno3D GeForce RTX 4070 Twin X2
Kingston KC3000 1TB 7000-6000MB/s
Samsung 850EVO SSD.
Seasonic S12II-620 620W 80+ Bronze.
DARK N10
Selamlar. Az önce baktığımda mevcut anakartıma güncelleme geldiğini gördüm. Son güncelleme için önceki sürümü istiyor. USB'ye atıp flash ile kuracağım fakat malum riskli işlem. Güncelleme öncesi herhangi bir önlem alma şansım var mı? İndirirken Global ve ya Europe fark eder mi?

Kullandığım model için güncelleme yapan varsa herhangi bir performans değişimi oldu mu acaba?

Mevcut Sürümüm: 3.20
Adsız.jpg

3.30 kurup 4.20 sürümünü güncelleyeceğim.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıra sıra güncellemenize gerek yok. Direk 4.20'ye geçebilirsiniz. Önlem olarak anakartınızın modelinden yüzde yüz emin olmanızı öneririm. Bazen microATX ve ATX model isimleri önlerinde M harfinin olup olmamasıyla kullanıcı tarafından karıştırılabiliyor. Bazı anakart modellerinde de PCB versiyonu var. Genelde GIGABYTE kartlarda oluyor. Varsa ona da dikkat etmenizi öneririm. Dosyayı indireceğiniz konum fark etmiyor.

Sıra sıra güncellemenize gerek yok. Direk 4.20'ye geçebilirsiniz. Önlem olarak anakartınızın modelinden yüzde yüz emin olmanızı öneririm. Bazen microATX ve ATX model isimleri önlerinde M harfinin olup olmamasıyla kullanıcı tarafından karıştırılabiliyor. Bazı anakart modellerinde de PCB versiyonu var. Genelde GIGABYTE kartlarda oluyor. Varsa ona da dikkat etmenizi öneririm. Dosyayı indireceğiniz konum fark etmiyor.
4.20 de açıklama yapılmış önce 3.30 yüklensin diye. Modelden eminim 3.20 buradan yüklemiştim fakat çok geriliyorum. DualBios vs olmayınca. Sadece herhangi bi kurtarma yedekleme yapmak için önlem yok mu?

Onu fark etmedim. Kusura bakma. Neden acaba önce onu yükleyin demişler? Başka birşey aklıma gelmiyor. O kadar da çekinme bence. Doğru BIOS indirmişsen korkma.

Onu fark etmedim. Kusura bakma. Neden acaba önce onu yükleyin demişler? Başka birşey aklıma gelmiyor. O kadar da çekinme bence. Doğru BIOS indirmişsen korkma.
Dün akşam yükledim. Stabil şuan da.

Dün akşam yükledim. Stabil şuan da.
Merhaba Doğukan. Konu eski biliyorum fakat bir kaç sorum olacaktı. Aynı anakarta sahibim ve senin attığın resimden daha fazla güncelleme geldi şuan. Ben en güncelini kurmak istiyorum fakat bunun için önce " Bu BIOS'u güncellemeden önce, lütfen önce BIOS'u P3.40'a güncelleyin." diyor. Yardımcı olur musun nasıl bir yol izlemeliyim. Ve birde güncelleme yapmadan RAM frekansını OC ettirebilir miyim ? yani maksimum frekansa çekebilir miyim

Merhaba Doğukan. Konu eski biliyorum fakat bir kaç sorum olacaktı. Aynı anakarta sahibim ve senin attığın resimden daha fazla güncelleme geldi şuan. Ben en güncelini kurmak istiyorum fakat bunun için önce " Bu BIOS'u güncellemeden önce, lütfen önce BIOS'u P3.40'a güncelleyin." diyor. Yardımcı olur musun nasıl bir yol izlemeliyim. Ve birde güncelleme yapmadan RAM frekansını OC ettirebilir miyim ? yani maksimum frekansa çekebilir miyim
Ceza vardı yazamadım. 4.40 üstünü ben de güncellemedim. Saçma sapan bir yol izleniyor. Her seferinde downgrade yapılacaksa ne anladım bu işten. 4.40 da sorunum yok şuan. Düşük sürümlerde stabil çalışıyor mu bilmiyorum. 4.40 da 2933 de kullanıyorum halen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı