Çözüldü ASRock B450M CPB nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BaranTK

Centipat
Daha fazla  
İyi günler işlemcim yük altında 80,90 derece arasını görüyor. CPU voltajı oyunda iken 1.4 civarlarına çıkıyor. Bütün uygulamaları kapattığımda CPU voltajı 0.4 ile 0.8 arası oluyor ve işlemci sıcaklığı 55 65 arası oluyor. İşlemcim Ryzen 5 3500X işlemcimin Core Performance Boost'unu kapatmak istiyorum ama ana kartımda Core Performance Boost nerede bilmiyorum. ASRock B450M HDV r4.0 ana kartta Core performance Boost nerede bilen var mı?

AMD cbs diye bir yerin altında Core Performance Boost olmalı, oraya bakar mısın?

Tamamdır akşama doğru bilgisayarı yeniden açacağım. Dediğin yere bakacağım.

AMD cbs diye bir yerin altında Core Performance Boost olmalı, oraya bakar mısın?

Teşekkür ederim. Şu anda işlemcim boşta 45 55 derece arası 0.5 ile 0.8 Volt arası alıyor. Yük altında ise 1.2 Volt en fazla 65 75 derece arasında. CPB kapatmak işe yaradı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır akşama doğru bilgisayarı yeniden açacağım. Dediğin yere bakacağım.

Teşekkür ederim. Şu anda işlemcim boşta 45 55 derece arası 0.5 ile 0.8 Volt arası alıyor. Yük altında ise 1.2 Volt en fazla 65 75 derece arasında. CPB kapatmak işe yaradı.
Rica ederim sorunuzun çözüldüğüne sevindim.

Geri
Yukarı