ASRock B450M HDV R4.0 için RAM tavsiyesi

rephellboy

Hectopat
Merhaba, ASRock B450M HDV R4.0 Anakartını ve Ryzen 5 2600 işlemciyi kullanıyorum. G.Skill Flare X 2*8 RAM'ı satın almıştım ve 3200MHz hızında sorunsuz çalışıyordu anca dört gün kullandıktan sonra, mavi ekran hatası almaya başladım.
Memtest86 testi de yaptım ve testlerde herhangi bir uyarı vs. vermedi. RAM'lar sağlam ama mavi ekrandan dolayı, anakart ile uyumlu olmayabilir diye iade ettim.
Anakartımın ikinci slotunu test ettim, 2ci slotu sağlam herhangi bir sıkıntısı yok.
Şimdi lütfen bilen arkadaşlar yazsın, benim anakartım ile stabil ve sorunsuz bir şekilde çalışan RAM modellerini ya da link bırakırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi: İçerik olarak emin olmadığımız konularda "kesin" yorumlarda bulunmayalım.
Ekran kartımda? Ekran kartım ile ne ilgisi var anlamadım. RAM'ları iade etmiştim.
Anakartımda takılı olan 8 GB RAM zatan mevcut ve bilgisayarı sorunsuz çalışıyorum.
Şu an anakartım ile uyumluluk sağlayan Dual kit RAM almayı düşünüyorum.

Mavi ekran sorunu ekran kartı sorunudur RAM'le alakası yok mavi ekran belki 5 yılda 1 kez olabilir ama ekran kartıyla alakalı kesinlikle, aldığınız RAM'ler gayet kaliteli ve anakartınızla uyumlu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı