ASRock B450M PRO4 anakart BIOS güncelleme gerekli mi?

Syhonial

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

ASRock B450M PRO4 anakart sahibiyim. Anakartımın BIOS sürümü 1.60, Ryzen 5 1600 işlemci ve MSI Armor RX570 ekran kartına sahibim. Atmış olduğum linkteki güncellemelerden birini kurmamın faydası olur mu? Ve hangi güncellemeyi kurmalıyım?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

ASRock B450M PRO4 anakart sahibiyim. Anakartımın BIOS sürümü 1.60, Ryzen 5 1600 işlemci ve MSI Armor RX570 ekran kartına sahibim. Atmış olduğum linkteki güncellemelerden birini kurmamın faydası olur mu? Ve hangi güncellemeyi kurmalıyım?

Gerekir BIOS güncellemesi çok önemlidir hemen anakarti Update yap.

Merhaba arkadaşlar,

Siteden BIOS Update nerede acaba ben bulamadım?

Hocam zaten bulduğumdan bahsettim ve linkini paylaştım yanlış bir şey yapmamak için sizlere soruyorum. Riskli bir işlem çünkü.

4.60 sürümünü boş bir Flash'a at. BIOS gir ondan sonra ınstant flash kısmına tıkla ve güncelle. Bende yaptım daha yeni ve eğer güncellemeyi yaparsan 5. nesil AMD işlemci takabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4.60 sürümünü boş bir Flash'a at. BIOS gir ondan sonra ınstant flash kısmına tıkla ve güncelle. Bende yaptım daha yeni ve eğer güncellemeyi yaparsan 5. nesil AMD işlemci takabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ASRock do NOT recommend updating this BIOS if you are going to use Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU on your system. Hocam burada summit ridge cpu sahibi iseniz güncelleme yapmayın mı demekte? Bir de diğer güncellemelerde versiyon önce versiyon 2.0'a yükleyin diyor bu problem oluşturur mu? ben mi yanlış anlamışım.

ASRock do not recommend updating this BIOS if you are going to use pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU on your System. Hocam burada Summit Ridge CPU sahibi iseniz güncelleme yapmayın mı demekte? Bir de diğer güncellemelerde versiyon önce versiyon 2.0'a yükleyin diyor bu problem oluşturur mu? Ben mi yanlış anlamışım.

Evet 4.60 sürümünü boşuna yüklemeyin diyor galiba. Onun yerine zaten 5. nesil bir işlemciye sahip olmadığın için direk 4.30 sürümünü indirebilirsin. Versiyon 2.0 tam anlamadım. Güncellemeden önceki sürümün neydi acaba?

Evet 4.60 sürümünü boşuna yüklemeyin diyor galiba. Onun yerine zaten 5. nesil bir işlemciye sahip olmadığın için direk 4.30 sürümünü indirebilirsin. Versiyon 2.0 tam anlamadım. Güncellemeden önceki sürümün neydi acaba?
2 senedir bilgisayar topladığımdan beri hiç güncelleme yapmadım. Şuan 1.60 sürümü mevcut. Daha düşük sürümlere güncellerken resimdeki gibi bir ibare mevcut

Dosya Ekleri

• bios update.png
    bios update.png
    30,2 KB · Görüntüleme: 68

Yeni konular

Geri
Yukarı