ASRock B550M-HDV ile R5 5500 uyumlu mudur?

Hocam anakart piyasasını bilmiyorum o yüzden yanlış tavsiyeler vermek istemem. Orneğin Gigabyte B450M K anakart var. BIOS güncellemesi yapmadan bütün 5000 serisi işlemcileri kullanabiliyorsunuz. Ama 2000 liraya değer mi onu bilemiyorum.
hocam ben de 2.000 üstünde para verip almıştım anakartı.. inceleyeceğim teşekkürler.

Anakart kutusunda 5000 Ready ibaresi varsa muhtemelen revizyonlu yani BIOS sürümü 5000 işlemcilere uyumlu sürüme yükseltilmiş olabilir. Belki son sürüm BIOS olmaz ama desteklememesi de söz konusu olmaz. Zaten en güncel BIOS her zaman en iyisi olacak diye bir şey yok. Alır işlemciyi takarsın baktın işlemci güncellemeni istiyor iade için bundan daha iyi bahane olmaz.

Anakart kutusunda 5000 ready ibaresi varsa muhtemelen revizyonlu yani BIOS sürümü 5000 işlemcilere uyumlu sürüme yükseltilmiş olabilir. Belki son sürüm BIOS olmaz ama desteklememesi de söz konusu olmaz. Zaten en güncel BIOS her zaman en iyisi olacak diye bir şey yok. Alır işlemciyi takarsın baktın işlemci güncellemeni istiyor iade için bundan daha iyi bahane olmaz.

Ustam uyumlu olsa da sorun şu ki güncelleme yapabilmem için eski bir işlemci yok. %99 güncelleme isteyecekti, iade ettim... BIOS flashback özelliği olan başka bir anakart düşünüyorum. Bilgi için çok teşekkür ederim.

Eğer anakartta 5000 Ready yazıyorsa güncelleme yapmana gerek kalmayacaktı. Neyse iade ettin madem desteği garanti bir model alırsın. Alttakini indirimdeyken kaçırma derim.

Hocam farklı yıllarda çıkmış iki tane 5000 serisi var. Birisi 2020 yılında çıkan (5600X, 5800X 5900X vs.) Diğeriyse 2022 yılında çıkan yani 5600, 5700X, 5500 vs. serisi çıkan işlemciler var.
Şimdi bu bahsettiğin ibare 2020 yılında çıkmış işlemcileri desteklendiği kesin. 2022 yılında çıkan işlemcileri kesin olarak destekleyip desteklemediğini belli değil. O yüzden BIOS güncellemesi gerekebilir dedim.

Okuyunuz lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı