Asrock B560M Pro 4 sıvı soğutma montajı nasıl yapılır?

LilithTR

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, anakartım; Asrock B560M Pro4/ac bilgisayar kurulumu yapıyorum yeni topladığım parçalarla fakat sıvı soğutucum Deep Cool Gammaxx 240L Blue fakat Radyatör fanlarını Cpu fan'a Pump kısmını ise CPU_Fan2/WP'ye mi takacağım?
Bir de ek olarak kasamda yer kalmadı soğutucunun fanlarını birleştirmek için bir aparat çıktı kutudan ama fanlarda 4 er giriş var ama çoklayıcıda biri 3 diğeri 4 . Normal birşey mi bu ?
İlk görsel çoklayıcı, ikinci olan fanlar.
IMG20220215050955.jpg
IMG20220215051042.jpg

Dediğiniz gibi de yapabilirsiniz. Çoklayıcı için de fan sayısı normal. PWM sinyali kopyalanır. BIOS üzerinden pompanın devrini arttırın. Tam devir bile olur.

Dediğiniz gibi de yapabilirsiniz. Çoklayıcı için de fan sayısı normal. PWM sinyali kopyalanır. BIOS üzerinden pompanın devrini arttırın. Tam devir bile olur.
Tam devirde kullanmak zararlı diye biliyorum ve ayrıca fazla ses olacak ama sıcaklığa göre otomatik arttığı durumlarda sanırım normal CPU_FAN/WP kısmı ayrıca WP ile normalinin farkı nedir?

WP ile zaten varsayılan olarak tam devir çalışması gerekir. Bu soket zaten WP yani Water PUMP (su pompası) için. Pompanın tam devirde çalışması zarar vermez hocam. Bu konuda rahat olun. Dediğim gibi bağlantı yapabilirsiniz. Ses olayı ise ürüne göre değişebilir. Zaten BIOS üzerinden de ayar yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı