Çözüldü ASRock Fatal1ty X370 ve G.Skill Trident Z RAM uyumlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
1400

tilkisamett

Centipat
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM uyum listesinde olmak zorunda değil.

3. nesil ile 3200 MHz çalışıyor OC olmadan.
Anakart güzel ben olsam iade etmem ama BIOS güncel değil 1. nesil (AF) olmayan bir işlemci veya bir yerde BIOS güncellemesi yapmanız gerek.

2. el uyguna 1. nesil bir işlemci veya 1. nesil işlemci bulup BIOS güncelleyip kendi işlemcinizi kullanabilirsiniz. (1200 AF dışında)

Son düzenleme:
Anakart güzel ben olsam iade etmem ama BIOS güncel değil 1. nesil (AF) olmayan bir işlemci veya bir yerde BIOS güncellemesi yapmanız gerek.

2. el uyguna 1. nesil bir işlemci veya 1. nesil işlemci bulup BIOS güncelleyip kendi işlemcinizi kullanabilirsiniz. (1200 AF dışında)

O zaman ben direk AMD Ryzen 5 1600 alayım değil mi, ya da bilgisayarcılara götürsem bu işlemi yaptırabilir miyim?

1600 AF için P6.20 BIOS gerekli. Bilgisayarcı günceller.

Recep abi vermiş olduğun cevap için çok teşekkür ederim, bu Anakartla konuda belirtmiş olduğum RAM birbirine uyum sağlar mı herhangi bir sorun yaşar mıyım?

1600 AF için P6.20 BIOS gerekli. Bilgisayarcı günceller.

Recep abi ben bu Anakartla 2. nesil 3. nesil işlemcileri kullanabilir miyim BIOS güncellemesi yaptıktan sonra?

Geri
Yukarı