ASROCK G41M-VS3 anakarta ASUS R7 260X uyar mı ?

Ahmet bnc

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim ekran karti cok eskidi. Ben yeni bir ekran kartı alicam ama bi sorum var.
Şimdi benim anakartim ASROCK G41M-VS3, alicagim ekran karti ASUS R7 260X 2 gb gddr5.

Acaba uyumluluk sorunu gibi bir problem olur mu?
  • Anakarti pci express x16
  • Ekran karti pci 3.0

Yardımlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar benim ekran karti cok eskidi ben yeni bir ekran kartı alicam
Ama bi sorum var
Şimdi benim anakartim
ASROCK G41M-VS3
Alicagim ekran karti
ASUS R7 260X 2 gb gddr5

Acaba uyumluluk sorunu gibi bir problem olurmu
Anakarti pci express x16
Ekran karti pci 3.0

Yardımlarinizi bekliyorum.

Pci express Ekran kartları için son 8 yıldır en çok kullanılan ekran kartı slotudur. Bu slotun 1.1,2.0,2.1,3.0 gibi jenerasyonları var günümüzde. Zaten 2.1 ile 3.0 arasında sadece kağıt üzerinde hissedilen farklar olduğu gibi, 3.0 bir kart 1.1 de bile çalışır. Ancak 1.1'de tabiki büyük düşüşler yaşansa da verilere göre 2.0 ve sonrasını destekleyen kartlarda çok büyük bir fark yaratmayacaktır.

Valla kardes cok sağolasın içime su serptin. Şimdi gönül rahatlığıyla alabilirim.

Peki hız sorunu olur mu ?

Vatandan alcaz da adama sorduk olur dedi. Bazen ekran gelmiyo fln dedi sorduk geri verebiliyomuyuz diye Hayır dedi. Şimdi iyce emin olmak istiyorum. 350 TL bosa gitmesin.
Bu arada benim anakart 775 pin. Sitesinde 1x pci express x16 yaziyo ama daha yüksek pinli anakartlarda 1x pcle 3.0 x16 yaziyor açıkçası tedirginim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı