Asrock H310M-HDV anakart kaç MHz RAM destekler?

My0neSS

Hectopat
Daha fazla  
ASRock H310M-HDV

Bu anakartta RAM MHz’i 3000 ve üstüne çıkabilir mi?

Soruyu daha net sorayım F/P olarak iyi gördüğüm gaming odaklı bir sistem almak istiyorum. Fakat 2666MHz RAM desteğine karşın 3000MHz RAM seçilmiş. Ben de en az 3000MHz değerinde RAM istiyorum sistemimde.

Anakart nasıl destekliyor 2666 yazmasına rağmen ve OC ibaresi konulmadan onu anlamak istiyorum.
Sistem: Intel Coffee Lake i5 8400 2.8GHz, RX590 8GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayar - Oyuncu PC
Bu arada sisteme 200TL zam geldi an itibariyle 😂

Son düzenleme:
Merhabalar satıcının satış hilesi olsa gerek maksimum desteklediği frekans değeri 2666 Mhz.
- Çift Kanal DDR4 Bellek Teknolojisi
- 2 x DDR4 DIMM Yuvaları
- DDR4 2666/2400/2133 ECC olmayan, arabelleğe alınmamış belleği destekler
- Max. sistem belleği kapasitesi: 32GB *
- Intel® Extreme Bellek Profili (XMP) 2.0'ı destekler.

Merhabalar satıcının satış hilesi olsa gerek maksimum desteklediği frekans değeri 2666 Mhz.
- Çift Kanal DDR4 Bellek Teknolojisi
- 2 x DDR4 DIMM Yuvaları
- DDR4 2666/2400/2133 ECC olmayan, arabelleğe alınmamış belleği destekler
- Max. sistem belleği kapasitesi: 32GB *
- Intel® Extreme Bellek Profili (XMP) 2.0'ı destekler.
ECC RAM desteklemiyor mu yani ? Vengeance siyah RAM'ler ECC değil mi ?
Birde işlemciye göre OC şansı tanınıyor deniyordu o anakarta yanlış hatırlamıyorsam veya 2666MHz maks olupta 3000'e OC şansı olur mu farklı uygun fiyatlı anakartta ?

ECC RAM desteklemiyor mu yani ? Vengeance siyah RAM'ler ECC değil mi ?
Birde işlemciye göre OC şansı tanınıyor deniyordu o anakarta yanlış hatırlamıyorsam veya 2666MHz maks olupta 3000'e OC şansı olur mu farklı uygun fiyatlı anakartta ?
Merhabalar
İşlemciniz turbo özelliğiyle zorlu durumlarda kendi OC yaparak. 4.0 Ghz hızına ulaşıyor.

İşlemcinizin desteklediği bellek Özellikleri

• Maksimum Bellek Boyutu (bellek türüne bağlıdır) 64 GB

• Bellek Türleri (DDR4-2666)

• Maks. Bellek Kanalı Sayısı 2

• Maksimum Bellek Bant Genişliği 41,6 GB/s

• ECC Bellek Desteği yok

ECC bellekler hakkında
ECC yani “Error Correction Code” olarak adlandırılan bu sistem, algılanan RAM hatalarını onarır. ECC, veri aktarımı sırasında bellekteki hataları algılayıp düzeltmek için kullanılan bir hata tanıma/düzeltme devresidir.

Merhabalar
İşlemciniz turbo özelliğiyle zorlu durumlarda kendi OC yaparak. 4.0 Ghz hızına ulaşıyor.

İşlemcinizin desteklediği bellek Özellikleri

• Maksimum Bellek Boyutu (bellek türüne bağlıdır) 64 GB

• Bellek Türleri (DDR4-2666)

• Maks. Bellek Kanalı Sayısı 2

• Maksimum Bellek Bant Genişliği 41,6 GB/s

• ECC Bellek Desteği yok

ECC bellekler hakkında
ECC yani “Error Correction Code” olarak adlandırılan bu sistem, algılanan RAM hatalarını onarır. ECC, veri aktarımı sırasında bellekteki hataları algılayıp düzeltmek için kullanılan bir hata tanıma/düzeltme devresidir.
ECC desteği yeni nesil tüm RAM’lerde var mı yani işlemciye bağlı olan bir özellik mi bu ?
İ5 8400 maksimum 2666MHz RAM mi destekliyor ?

Son düzenleme:
Hocam işlemcinizinde, anakartınızında desteklediği maksimum frekans değeri 2666 Mhz.
Mümkün olmazdı.
Anakart engelini aşsanız bile bu seferde işlemci sizi durduracak.
Anakart engeli aşılınca yani farklı XMP destekli bir anakartla XMP ile işlemci engeli aşılıyor diye biliyorum ama yanlış mıdır ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı