ASRock H470M-HDV vs MSI B460M-A Pro

emirkuru5

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Şu an elimde RX570 ekran kartı var. Oyun için işlemci, anakart, RAM yükselteceğim ve işlemci olarak i3-10100F seçtim. Buna uygun olarak da anakart arıyorum ve son aşamada iki anakart arasında kaldım. ASRock H470M-HDV(716TL) ve MSI B460M-A Pro(736TL). Hangisini almam gerektiğini ve sebebini belirtirseniz çok memnun olurum.

İkisinin de artı ve eksi yönleri var.
ASRock H470M-HDV;
Mini ITX olduğu için kablolama konusunda biraz uğraştırabilir. Kendim mini ITX bir anakart kullanıyorum ve montaj işi tam bir işkence.
M.2 slotu da yok yani M.2 SSD takamazsınız.
Artı yönü olarak H470 chipset olduğu için BIOS güncellemesiyle 11. nesil işlemci takabilirsiniz.
MSI B460M-A PRO;
Mini ITX değil. M.2 slotu ve M.2 SSD soğutucusu da var.
Eksi yönü, B460 chipset yani ileride 11. nesil işlemci takmak isterseniz anakart değiştirmeniz gerekecek.

Bir kere arada yonga seti farkı var. MSI anakart daha buradan öne geçiyor. Ayrıca daha büyük de bir anakart ASRock anakarta göre.

SSD Frozr bulundurması, yonga setinin B460 olması ile bence MSI daha önde.
Artı yönü olarak H470 chipset olduğu için BIOS güncellemesiyle 11. nesil işlemci takabilirsiniz.

H410 Chipset yazıyor çoğu yerde, siz nerede H470 gördünüz?

Bir kere arada yonga seti farkı var. MSI anakart daha buradan öne geçiyor. Ayrıca daha büyük de bir anakart ASRock anakarta göre.

SSD Frozr bulundurması, yonga setinin B460 olması ile bence MSI daha önde.

H410 Chipset yazıyor çoğu yerde, siz nerede H470 gördünüz?
ASRock'un kendi sitesinde H470 olduğu yazıyor.

ASRock'un kendi sitesinde H470 olduğu yazıyor.

Anlıyorum, o zaman sitelerde hata olmuş.

Şansıma ben de tarayıcıdan ASRock'ın sitesini açamadım, yanlış bilgiye maruz bırakıldım evren tarafından :D

@emirkuru5 Hocam sonuç olarak M.2 SSD kullanmayacaksanız ve anakartın küçük olması sorun değilse ASRock almanız daha ileriye dönük olur. Bir de zahmet olmazsa ürünün linkini atabilir misiniz? Hiçbir yerde bu fiyata bulamadım da.

@emirkuru5 Hocam sonuç olarak M.2 SSD kullanmayacaksanız ve anakartın küçük olması sorun değilse ASRock almanız daha ileriye dönük olur. Bir de zahmet olmazsa ürünün linkini atabilir misiniz? Hiçbir yerde bu fiyata bulamadım da.
AsRock H470M-HDV Socket 1200, DDR4 2933MHz, USB 3.2 Gen1, DVI, VGA, HDMI mATX Anakart | Teknobiyotik buyur hocam bi an arayınca ben de bulamadım. Kampanya şeklinde paylaşmışlar ürünü o yüzden sanırım.

İkisinin de artı ve eksi yönleri var.
ASRock H470M-HDV;
Mini ITX olduğu için kablolama konusunda biraz uğraştırabilir. Kendim mini ITX bir anakart kullanıyorum ve montaj işi tam bir işkence.
M.2 slotu da yok yani M.2 SSD takamazsınız.
MSI B460M-A Pro;
Mini ITX değil. M.2 slotu ve M.2 SSD soğutucusu da var.
Eksi yönü, B460 chipset yani ileride 11. nesil işlemci takmak isterseniz anakart değiştirmeniz gerekecek.

Merhaba aylardır mini ITX anakart bulamıyorum bulsamda dünya para yazmış satıcılar. Bu H470M-HDV mini ITX midir? Özelliklerde mATX yazıyorda.

Yeni konular

Geri
Yukarı