Çözüldü ASRock N68C-S UCC sisteme Athlon II X4 640 takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, dün yaşanan bir kaza sonucu sanırım işlemcim bozuldu (Konusu: AMD Sempron 140 sistem açılmıyor) Bozulan işlemcimin yerine AMD Athlon II x4 640 takmayı düşünüyorum, bir kaç sorum var. İlki, elimdeki stok soğutucu bu işlemciyi idare edebilir mi? İkinci sorum ise AMD Sempron 140 ile ne kadar bir performans farkı olur?

Alacağım işlemci: AMD Athlon II X4 640 Soket AM3 İŞLEMCİ 3.0 Ghz 4 ÇEKİRDEK Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor
Elimdeki fan: ENSONBİZDE Hadron Hdx1507 Işlemci Fanı Amd/am2 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Anakartım: ASRock > N68C-S UCC

Çözüm
95W'a kadar olanları kullanabilirsiniz. Fanı da kullanabilirsiniz. İleride daha iyi bir fan alabilirsiniz. Sempron ile performans farkını hissedersiniz.
95W'a kadar olanları kullanabilirsiniz. Fanı da kullanabilirsiniz. İleride daha iyi bir fan alabilirsiniz. Sempron ile performans farkını hissedersiniz.

Çözüm
Teşekkürler hocam, anakarttaki GeForce 7025 grafik birimi ile eski nesil oyunları oynatır mı peki?

Teşekkürler hocam, anakarttaki GeForce 7025 grafik birimi ile eski nesil oyunları oynatır mı peki?
Hocam, eski bir grafik birimi. Uzun zamandır kullanmadım. Ne desem yanlış olur misali. Fazla da güçlü değil.

Geri
Yukarı