Athlon II X4 640 sistem cok asiri yavasladi

KingKong_

Hectopat
Arkadaşlar, bilgisayarımda uzun zamandır bir sıkıntı var. Cok fazla uygulama açınca (bazen) direkt donuyordu. Sadece fare hareket edebiliyordu. Aldığım internet kafeye verdim, 2-3 kez düzelttiler. Geçenlerde yine oldu, zar zor yeniden başlattım ve sanki 5 FPS oyun oynuyordum.
Görev yöneticisi 5 dakikada acildi. Tüm kullanımlar normaldi ama disk kullanımı %100 idi. Fakat diski kullanan şeyler 0.3, 0.4, 2, 3 gibi rakamlardı, yani toplasan 100 MB bile etmez.

Tamire verdiğim internet kafe 4 gündür bakıyor. sorunu çözemedik diyor. Ya anakartta ya da HDD diyor. Sorun neyden kaynaklıdır.

Not: Windows açılmayınca siyah ekranda duruyordu ve klavyeden tuşa basınca ses geliyordu.

Athlon II X4 640.
750 Ti 2 GB.
Gigbayte GA880 UD3h.
300GB hard disk.

Sorunun anakarttan olma ihtimali var mıdır?

Sorununuz HDD arizasi gibi gorunuyor.

SSD alacağım zatende sorun anakartta ise ne yapacağım bilmiyorum ben işlemci anakart RAM HDD 300E aldım internette sadece anakart 300.. Adama dedim başka HDD takın elimizde yok diyor.
HDD problemi olabilir. Yüksek HDD kullanımında oyunlarda ani drop ve aşırı kasmalar meydana gelir. Masaüstü performansını yükseltmek istiyorsan SSD alabilirsin.

Hocam bilgisayar açılmıyor 1 kere başardım onda da masaüstünde hiçbir şey açık değilken %100 idi ondan sonrada bir daha açılmadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı