ASRock Phantom RX 6800 alınır mı?

kerim.ozy

Decapat
Daha fazla  
2. el bir sistem toplayacağım. Ekran kartı ASRock Phantom RX 6800 bu model marka ve model nasıldır pek duymadım bu markayı o yüzden emin olamadım. Sizce alınır mı? Soğutması iyi midir ve coilwhine yaşar mıyım?
Onun dışında sistem bu şekilde;
İşlemci: Intel 11400F.
Anakart: MSI Z-490'a Pro.
RAM'lar: 8x2 2666 MHz.
PSU: Cougar BXM-700 700W.
SSD: Kingston 1TB NV2 (3500 okuma/ 2100 yazma)
Kasa: Rampage temperli kasa modelini bilmiyorum ama eski, güzel bir kasaya benzemiyor.
İşlemci ve SSD'nin garantileri devam ediyor. Onlar dışında diğer parçaların garantisi yok. Kasa içeriği tozlu biraz satıcı SIM racing için kullandığını söylüyor sadece. Alırsam kasayı ve RAM'leri değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce bu sistem alınır mı? Mantıkı mı? Sistemin fiyatı 13.000 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p çözünürlükte büyük bir darboğaz var. Yani 2K oynamak için uygun bir sistem, işlemci bir tık zayıf kalıyor bu ekran kartına göre. RAM'ler değişmeli.

2K çözünürlükte bile tahminimce %2.5 - %3 civarı bir darboğaz olur ama bu hiç sorun değil.

ASRock Asus, Msi, Gigabyte gibi isimlerle yarışan bir marka. Rahatlıkla alabilirsiniz ASrock markasını. Isınma sorunu olmayacaktır.

PSU nedir hocam? Gerekli testleri yaptırdıktan sonra alabilirsiniz fiyatı çok iyi duruyor.
Yazdım hocam açıklamada. Cougar BXM 700w

1080p çözünürlükte büyük bir darboğaz var. Yani 2K oynamak için uygun bir sistem, işlemci bir tık zayıf kalıyor bu ekran kartına göre. RAM'ler değişmeli.

2K çözünürlükte bile tahminimce %2.5 - %3 civarı bir darboğaz olur ama bu hiç sorun değil.
Ramleri kesin değiştirmeyi düşünüyorum ancak onda da bir sorum var anakartın ram desteğini tam anlayamadım. 3200, 3600 mhzleri falan destekliyor mu normal olarak yoksa oc mi yapmalıyım?

Anakart değiştirmeyecekseniz işlemciyi i7-11700f yaparsanız daha iyi olur.
Hocam şimdilik biraz idare edebilirsem ileride kendi işlemcisini satıp dediğin gibi daha yüksek bir işlemciye geçmeyi düşünüyorum. İdare eder mi belli bir süre bu işlemci?

Hocam işlmeci sıkıntı çıkarır Ryzen 7 5700X bakabilirisniz.
Hocam hem işlemci hem anakart değiştiremem. İşlemciyle biraz idare edip sonra kendi işlemcisini satıp daha üst model bir işlemci almayı düşünüyorum 11700f gibi.

2K'da işlemci sorun olmaz, sistemin linkini atar mısınız bir bit yeniği var gibi, FurMark testini isteyin Param Güvende ile alın.
Hocam yüzyüze alacağım.Nelere dikkat edebilirim. Furmarkt testi istedim hocam sonucunu atayım. Ayrıca görüntülü olarak da kasanın incelenip çalıştığını göreceğim.

Dosya Ekleri

• B878C3AE-5653-4F02-AE15-6254D4FD1901.jpeg
    B878C3AE-5653-4F02-AE15-6254D4FD1901.jpeg
    234,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Yazdım hocam açıklamada. Cougar BXM 700W

RAM'leri kesin değiştirmeyi düşünüyorum ancak onda da bir sorum var anakartın RAM desteğini tam anlayamadım. 3200, 3600 MHz'leri falan destekliyor mu normal olarak yoksa OC mi yapmalıyım?

Hocam şimdilik biraz idare edebilirsem ileride kendi işlemcisini satıp dediğin gibi daha yüksek bir işlemciye geçmeyi düşünüyorum. İdare eder mi belli bir süre bu işlemci?

Hocam hem işlemci hem anakart değiştiremem. İşlemciyle biraz idare edip sonra kendi işlemcisini satıp daha üst model bir işlemci almayı düşünüyorum 11700F gibi.

Hocam yüz yüze alacağım. Nelere dikkat edebilirim. Furmarkt testi istedim hocam sonucunu atayım. Ayrıca görüntülü olarak da kasanın incelenip çalıştığını göreceğim.

FurMark testini stres testi kısmında 8X MSAA ile yapın, bu 0X MSAA ve 60 saniye.

FurMark testini stres testi kısmında 8X MSAA ile yapın, bu 0X MSAA ve 60 saniye.
MSAA kapalı olması sıcaklık açısından daha doğru test oluyor diye okumuştum. Açık olması daha mı iyi? Bir de ne kadar süre yapılmalı test? Bu attığım sonuçlardaki durum nasıl iyi mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı