ASRock RX 580 ısınınca MHz düşürüyor

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem özelliklerini ve sorunun videosunu aşağıda bırakacağım.
Sistemi zorlayacak oyunlara girildiğinde ekran kartı 76-77 derece civarlarına gelince güç kısıtlıyor ve ekran kartını soğutmak için MHz düşürüyor, oyun ağırlaşıyor.
Windows 11 yüklü, Windows 10 kurulu iken de bir fark yoktu. Tüm sürücüler güncel. Yardımcı olabilecek varsa mutlu oluruz.
Sistem:
Ryzen 5 1600 AF.
ASRock Phantom RX 580 OC 8 GB.
Adata XPG Gammix D30 3000MHz 1x8GB RAM.
WD Blue 250GB.
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM.
650W 80+ PSU High Power.
Sorunun örnek videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok fazla bir bilgim yok fakat. Fazla ısındığı için, daha fazla ısınmasın diye Mhz düşürüyor olabilir kart. Eğer ısınsın sıkıntı olmaz diyorsanız. Msi Afterburner indirip elle Mhz yükseltebilirsiniz. Isınmasın ama Mhz düşmesin diyorsanız Termal macunu eski ise değiştirebilirsiniz.

MSI Afterburner ile custom fan ayarı yaparsanız daha düşük sıcaklıklarda çalışabilir. Mesela 75 derecede %100'e ulaşacak şekilde ayarlayın fanları. Şu şekilde:
1633110375529.png

Aynı sıkıntı bendede var.Sorunu çözdünüz mü, çözdüyseniz nasıl çözdünüz?
Ekran kartı:Asrock phantom gaming rx 580 8gb OC
Kart arkadaşımın, sorunu çözdüm dedi fakat nasıl yaptı bilmiyorum. Bir öğreneyim size de yazarım.
Ekran kartının MHz'ini düşürüp, fan hızını daha da arttırarak ısınmasını engelleyerek çözmüş arkadaşım, pek FPS kaybetmedim dedi fakat illaki fps kaybı olur. Ekran kartınız bire bir aynı olduğundan ayarını da atayım size ama yine de deneme yanılma ile yapmanızı öneririm. @aLoneDark14

Ekran_Alnts.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı