ASRock Steel Legend B550M ile R3 1200 uyumlu mu?

TriqetraZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Normalde sistemimde Ryzen 5600 ve Steel Legend B550M var ama BIOS güncel olmadığı için çalışmadı ben de buna istinaden Ryzen 3 1200 siparişi verdim 2.el. En uygun bu idi. Acaba bu uyumlu mudur Ryzen 1200le. Yoksa başka işlemci alacağım bunu iade edip.

Merhaba arkadaşlar. Normalde sistemimde Ryzen 5600 ve Steel Legend B550M var ama BIOS güncel olmadığı için çalışmadı ben de buna istinaden Ryzen 3 1200 siparişi verdim 2.el. En uygun bu idi. Acaba bu uyumlu mudur Ryzen 1200le. Yoksa başka işlemci alacağım bunu iade edip.
Uyumlu. Doğum gününüz kutlu olsun.

Çalışmayabilir. B550'lerin özelliklerinde 3000 serisi ve üzeri için destekliyor yazıyor ve internette karşılaştım Ryzen 1700 ve B550 kullanıp çalıştıramayanlar vardı.
Çalışmazsa kafayı yerim cidden. 1 hafta ileri attı zaten şimdi yeni işlemci vb. derken. Bu da çalışmazsa 3100 alacağım ama o da zaman alacak.

Çalışmazsa kafayı yerim cidden. 1 hafta ileri attı zaten şimdi yeni işlemci vb. derken. Bu da çalışmazsa 3100 alacağım ama o da zaman alacak.
Anakartın flashback desteğinin olmaması şaşırttı, biraz orta seviye bir model çünkü, giriş seviye denemez buna.

Anakartın flashback desteğinin olmaması şaşırttı, biraz orta seviye bir model çünkü, giriş seviye denemez buna.
Fiyatına göre kaliteli olduğu için tercih etmiştim zaten. Bu durumu da aldıktan sonra hatta elime geçtikten sonra duymuştum. Şansıma bios sürümlerine baktım 5600 desteği son sürümle geliyor. Muhtemelen 5600x olsa çalıştıracaktı. 1200 yarın geliyor. Umarım çalışır.

Olay tamamen benim mallığımmış. Pci e kablolarını geçirirken Psu tarafından çıkmış. Yeni işlemvi gelince kontrol ederken gördüm. Bios güncel çıktı yani. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı