ASROCK yanlışlıkla Z390 anakartını sızdırdı

Yarın Z390 anakartlar tanıtılılacak ancak ASRock tatliş bir hata yaparak Google İndekslerine kapatmayı unuttuğu sayfayı kapalı sanıyor.

Mesela; https://www.asrock.com/microsite/Z390PhantomGaming/ adresinden linke erişemezken, önbellekten siteye erişmek mümkün.

ASRock > Z390 Phantom Gaming

Modeller ise şu şekilde:

1538924028322.png

1538923852179.png

1538923912257.png

Son düzenleyen: Moderatör:
ASRock'ı Google'da aratırken bir tane "s" harfini fazladan attım neyse konu bu değil. :)
@Recep Baltaş abiden dolayı eskiden beri ben de pek ısınamadım bu markaya.

Bir de BIOS güncel değilse güncelle. Anakartın ASRock. Pek sevmem.

BIOS sıfırlayınca boot sırası değişmiş. Asrock tavsiye etmediğim firmalar arasında yer alır.

PC'de sadece sabit disk takılı kalsın. Optik varsa ökün.

Alternatif olarak bütün SATA diskleri söküp öyle girmeye çalış BIOS'a. Girerse ya optik sürücü ya da sabit diskte sorun var demektir.

Her sistem tavsiye yaptığımızda mesuliyet almış oluyoruz. Uzun vadede PCI Express 3.0 desteği bile olmayan H110 anakartları kullanmak bir noktada sorun çıkartır. Daha önce de sistem tavsiyeleri altında defalarca söyledik. Amacımız en ucuza nasıl sistem toplanır demek değil. Dengeli sistemler tavsiye etmeye çalışıyoruz. Yoksa bütün ekran kartlarını Sapphire, bütün anakartları Asrock, bütün PSU'ları da Everest yapalım...

Kaldı ki daha özel sistem isteyenler her daim Sosyal'de konu açabilir ya da yorumlarda bize sorabilir.

Her markanın giriş seviyesi modelleri bulunur.
ASRock'un Pro 4 ve Taichi modellerini almamak için hiç bir sebep yok bence.
Hele ki Taichi modelleri Aorus Gaming 7, Gaming Pro Carbon AC, Strix-F modelleriyle rahatlıkla yarışır seviyede.

Asrock gerçekten mükemmel anakartlar üretiyor. Yeni bir sistem kurmaya kalksam kesinlikle Asrock kullanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı