Assasin's Creed hangi sıra ile oynanmalı?

Öncelikle eğer abstergoda ki gelişmeler ve desmond Miles in inde yaşam hikayesinde öğrendiği tecrübeleri ve sonrasında olacakları merak ediyorsanız oyunlari çıkış tarihine göre oynamalısınız onun dışında oyun içersindeki tarihine göre gelişmelere göre oynamak nerden nereye geldiğini ogrenmek için şu sırayı takip edin
1. Assasins Creed Origins
2. Assasins Creed Odssey
3. Assasins Creed
4. Assasins Creed 2
5. Assasins Creed Brohterhood
6. Assasins Creed Revelation
7. Assasins Creed 4 Blackflag
8. Assasins Creed Rogue
9. Assasin Creed 3
10. Assasins Creed Unity
11. Assasins Creed Syndicate
Olarak söyleyebilirim ama Rogue serisinden sonra Unity mi yoksa 3 mu geliyor pek hatırlamıyorum onun dışında sıralama doğrudur ve yeni çıkan oyunu Vikingler zamanında çıkacak bu da sırayı binevi tekrardan bozacaktır ama şu anda güncel sıra bu diyebilirim..

Çıkış tarihine göre oynarsan karakterin kontrolü, oyunun mekanikleri geliştiği için daha çok zevk alabilirsin. Örneğin AC II'de Ezio'nun kombine saldırıları yokken, AC Brotherhood'a başladığında kısa ardışık saldırıyı göreceksin. Nefes almadan yirmi-otuz kişiyi yere serebileceksin. Brotherhood'tan sonra da bu şekilde devam etti.​
Odyssey'i oynamak nasip olmadı ama Origins suikastçilerin tarihi açısından önemli bir konu. Mutlaka oynanılması gerekir. Mesela Rogue oynamasan bence bir kaybın olmaz ama Origins adı üzerinde kökenler...​
Öncelik Origins'te olmalı ama Origins oynadıktan sonra AC 1 yada 2'ye geçtiğinde karakterin zayıf kaldığını hissedebilirsin. Yüzyıllar önce Bayek (tipini sevdiğim...) düşmanın arasına dalıp tozu dumana katarken AC 2'de Ezio arka arkaya iki adam öldüremiyor. Yada Bayek'in navigasyonu, google earh'ı Senu düşmana saldırıp oyalarken, Ezio ve 4 üncü Kenway posta güvercinlerinin kafesini temizliyor.​
Bu yüzden çıkış tarihine göre oynamak daha mantıklı gibi. Arada bazı oyunları atlayabilirsin.​

Rogue tavsiye ederim, çünkü Unity'de inanılmaz derecede bug var.
Unity'in 2 sene önce son sürümünü oynamıştım, en ufak bug'a rastlamadım. Bence çok abartıyorsunuz. Unity güzel oyundu bence. Parkuru olsun, oynanışı olsun çok iyiydi. Dövüş sistemi biraz hantaldı sadece o kadar. Oynanabilir Unity, üzmez. Zaten o buglar ilk çıktığında vardı. Sonradan düzeltilmiş birçok sorunu.

Çoğu yorum yazanın atladığı kısım oyunun iki farklı zaman döngüsü olması.Abstergoda geçen zamana göre değil gerçek zamana göre oynarsan senin açından daha iyi olur.
Bu yüzden AC 1 den başlayarak kronolojik olarak oyna.

Unity'in 2 sene önce son sürümünü oynamıştım, en ufak Bug'a rastlamadım. Bence çok abartıyorsunuz. Unity güzel oyundu bence. Parkuru olsun, oynanışı olsun çok iyiydi. Dövüş sistemi biraz hantaldı sadece o kadar. Oynanabilir Unity, üzmez. Zaten o buglar ilk çıktığında vardı. Sonradan düzeltilmiş birçok sorunu.

Evet ancak gerilen güncelleme ile grafikleri biraz azaltmislar bug evet belki daha az ama hikayede kötü bence ve oyunun fiyatı da biraz fazla bence.

Geri
Yukarı