Assasin's Creed hangi sıra ile oynanmalı?

Ben şunu soruyorum hikayeye göre önce Rogue mu? Unity mi? Beni ilgilendirmiyor nasıl olduğu felan. Neredeyse 1 haftadır buna uğraşıyorum. Biri Unity diyor biri Rogue diyor bazıları başka şey söylüyor. Benim tek istediğim ilk önce hangisini oynamam lazım. Söylersen memnun olurum.
Kardeş anlamıyor musun?
ROGUE anla da işte!

Seriyi hatmetmiş biri olarak eğer çok zamanın yoksa ve gerçek Assassin Creed'in tadına bakmak istiyorsan, yani nedir bu? Merak edip baştan oynayıp bitirmek istiyorsan şu sıra ile oyna.

AC 2
AC : Brotherhood
AC : Revelations

Bu üçünü oynaman gerçek AC hissiyatını tattıracaktır sana. Bundan sonra biraz sapmalar olsa da çok sağlam ve eğlenceli olan 2 oyun var. Onları oynamalısın sırayla;

AC4
AC : Syndicate

Ha arada Unity var ama herkese hitap etmiyor. Lakin harita anlamında en güzel AC oyunu Unity'dir fakat dövüş sistemi biraz ağırdır. Diğer serilerde olmayan "Free Run" özelliği de vardır. AC4'den sonra istersen oynayabilirsin.

Tüm bunlar AC serisini anlaman için yeterlidir. Diğer oyunlar, Assassin Creed adı altında çıksa da hikaye ve yapı bakımınından kopmuşlardır. Yani bu ilk seriler ile aralarında bağ yok gibi bir şeydir.

Tavsiye etmediğim çöp AC oyuları ise > AC1, AC3, AC : Rogue ve AC : Chronicles'tir. Önermiyorum.

Seriyi hatmetmiş biri olarak eğer çok zamanın yoksa ve gerçek Assassin Creed'in tadına bakmak istiyorsan, yani nedir bu? Merak edip baştan oynayıp bitirmek istiyorsan şu sıra ile oyna.

AC 2
AC : Brotherhood
AC : Revelations

Bu üçünü oynaman gerçek AC hissiyatını tattıracaktır sana. Bundan sonra biraz sapmalar olsa da çok sağlam ve eğlenceli olan 2 oyun var. Onları oynamalısın sırayla;

AC4
AC : Syndicate

Ha arada Unity var ama herkese hitap etmiyor. Lakin harita anlamında en güzel AC oyunu Unity'dir fakat dövüş sistemi biraz ağırdır. Diğer serilerde olmayan "Free Run" özelliği de vardır. AC4'den sonra istersen oynayabilirsin.

Tüm bunlar AC serisini anlaman için yeterlidir. Diğer oyunlar, Assassin Creed adı altında çıksa da hikaye ve yapı bakımınından kopmuşlardır. Yani bu ilk seriler ile aralarında bağ yok gibi bir şeydir.

Tavsiye etmediğim çöp AC oyuları ise > AC1, AC3, AC : Rogue ve AC : Chronicles'tir. Önermiyorum.
Reis o oyunları sevmiyorsun diye çöp demenin bir manası yok
AC 3
AC 1
AC ROGUE
Çok beğenilen oyunlardır aslında.

Ezio üçlemesi + Origins ve Odyssey. Diğerlerini oynamazsanız da olur. İlk oyun zaten konseptin yeni yeni oturmaya başladığı bir oyundu, çok tekrara düşüyor ve eksiği bol.

Ezio üçlemesinden Origins’e kadar olan oyunlar birbirinin kopyası zaten. Syndicate serinin en zayıf halkası, Ubisoft bile bu oyundan sonra hatasını anlayıp artık demode kalan ve yeniliğe açık olmayan konsepti alıp Witcher minvali bir aksiyon-RPG oyununa dönüştürdü. (Bence çok da iyi bir hamle yaptı) Son iki oyun AC dinamiklerine terstir ama ikisi de gayet başarılı. Hele Odyssey bazı yerlerde kalite olarak Witcher 3 seviyesine çıkabilen bir oyun.

Reis o oyunları sevmiyorsun diye çöp demenin bir manası yok
Daha önce AC oynamamış insanın önüne koy o oyunları sever tabi. Niye diyemiyeyim? Emek var tamam da Ubisoft gibi bir firmanın yaptığı oyunlara bak AC3 optimizasyon özürlü bir oyun hikaye gidişatı güzel değil AC 1 grafik, ışık anlamında çöp oynanışı da zevkli değil. Rogue = AC4 Black Flag 😂 kopyala yapıştır yapılmış bir oyun. Seriyi oynayan anlar bu inceleri öyle çok da fanı değilim düşün çöp diyorum ileri derecede fanı olanlar var onlar neler diyor görsen kalp krizi geçirirsin herhalde. O istatistikler beni bağlamaz kemik kitle bile bu oyunları sevmiyor yabancı uyruklu sitelere bakabilirsin.

Syndicate serinin en zayıf halkası

Dostum normalde oyun İyi. Lakin Unity ilk çıktığında bug dolu ve optimizasyon sıkıntılı olduğu için çok eleştiriye maruz kaldı. Oyuncular büyük bir öfke içindeyi hemen ardından Syndicate gelince o kargaşa ortamı bu oyuna da vurdu yoksa iyi oyundur. Yani yoktan yere gitti oyun tamamen çıkış tarihi ile alakalı.

Assassin's Creed Rogue, Assassin's Creed 3, Assassin's Creed 4 ve Assassin's Creed Unity'i birbirine bağlayan bir oyun.

İlk başta 2, Brotherhood, Black Flag, Syndicate, Origins, Odyssey oynama. Hatta bana kalırsa başta en kötüleri oyna ki beklentin az olsun seriden, sonra iyi oyunlar seni şaşırtsın. 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı