Assassin's Creed 2 oyun açıldıktan sonra bilgisayarın ekranı siyah oluyor

Nadiren olsa da bazen AC2'yi açarken ekran yanıp sönüyor ufak kareler filan çıkıyor ekranda. Sonra bilgisayarın ekranı siyah oluyor. Güç tuşundan kapamam gerekiyor. En son olduğunda ekran kartı driverlarını bozmuş mu bir şey olmuş anlamadım görev yöneticisinde görünmüyordu aygıt yöneticisinde de hatalı görünüyordu tekrardan driver vs kurdum halloldu. İşin aslı bu durum neden oluyor başına gelen oldu mu nasıl önlenir merak ediyorum.

Sistem;
8 gb ram
Radeon rx 5300m gpu
Ryzen 5 4600h cpu

Son düzenleme:
Hakkaten çok tuhaf hocam ya merak ettim ben de olucak mı oyun yüklüydü açıp denicem hemen xD

Hocam açtım denedim hem ac 2 hem brotherhood ama bı sıkıntı yoktu. Bu arada ben Türkçe yama kullanıyorum siz de kurup sonra denerseniz belki olmaz. Oyunla alakalı bir sorun yok gibi duruyor.
Ben de internette bu konuyla ilgili tek bir içerik bulamadım. Sanırım gerçekten sadece bana oluyor. İki oyun da aynı motoru kullandığı için aynı hatanın oluşması normaldir belki. Neyse ki her seferinde olmuyor yoksa kafayı yedirtirdi xD

Ben de internette bu konuyla ilgili tek bir içerik bulamadım. Sanırım gerçekten sadece bana oluyor. İki oyun da aynı motoru kullandığı için aynı hatanın oluşması normaldir belki. Neyse ki her seferinde olmuyor yoksa kafayı yedirtirdi xD
Evet ben de araştırdım bayağı ama bulamadım. Ekran titreme hatası diye var mesela revelationsda bana da olmuştu bi dll dosyası silince düzelmişti ama seninki gibi giriş ekranında değil oyun sırasında oluyor o. Seninki ilk sende görülmüş bir şey ama sürekli olmuyorsa sorun yok xD. İyi oyunlar bu arada revelations da çok güzel bence hemen onu da oyna.

Evet ben de araştırdım bayağı ama bulamadım. Ekran titreme hatası diye var mesela revelationsda bana da olmuştu bi dll dosyası silince düzelmişti ama seninki gibi giriş ekranında değil oyun sırasında oluyor o. Seninki ilk sende görülmüş bir şey ama sürekli olmuyorsa sorun yok xD. İyi oyunlar bu arada revelations da çok güzel bence hemen onu da oyna.
Ezio üçlemesinin hepsi var şuan brotherhood bitince revelationsa geçeceğim ama aynı anda çok oyun oynadığımdan ağır ağır bitecek gibi duruyor brotherhood

Evet ben de araştırdım bayağı ama bulamadım. Ekran titreme hatası diye var mesela Revelations'da bana da olmuştu bir DLL dosyası silince düzelmişti ama seninki gibi giriş ekranında değil oyun sırasında oluyor o. Seninki ilk sende görülmüş bir şey ama sürekli olmuyorsa sorun yok xd. İyi oyunlar bu arada Revelations da çok güzel bence hemen onu da oyna.

Hocam yine epey zaman geçti fakat önemli bir şey fark ettim bu durumumla alakalı. Durum AC ile ilgili değilmiş. RDR2 de bazen aynalarda benzer bozulmalar görüyordum silmeden önce. Az önce de GTA 4 açarken direkt aynısı oldu neredeyse onun da videosunu YouTube'a yükleyip buraya linkini atarım çok garip durum ama AC oynarken böyle olursa Alt Tab atınca düzeliyor genellikle GTA 4 de yükleme ekranı kapanınca düzeldi.

Son düzenleme:
Ezio üçlemesinin hepsi var şuan brotherhood bitince revelationsa geçeceğim ama aynı anda çok oyun oynadığımdan ağır ağır bitecek gibi duruyor brotherhood

Hocam yine epey zaman geçti fakat önemli bir şey fark ettim bu durumumla alakalı. Durum AC ile ilgili değilmiş. RDR2 de bazen aynalarda benzer bozulmalar görüyordum silmeden önce. Az önce de GTA 4 açarken direkt aynısı oldu neredeyse onun da videosunu YouTube'a yükleyip buraya linkini atarım çok garip durum ama AC oynarken böyle olursa Alt Tab atınca düzeliyor genellikle GTA 4 de yükleme ekranı kapanınca düzeldi.
Yani tuhaf cidden ama sebep olarak sadece ekran kartı geliyor aklıma hocam. Sebebini bulabildin mi.

Yani tuhaf cidden ama sebep olarak sadece ekran kartı geliyor aklıma hocam. Sebebini bulabildin mi.
Hocam büyük ihtimal sürücülerle ilgili beceremedim düzgün şekilde kurmayı windows sürücü kurunca kafasına göre sildi vs. O yüzden ondan kaynaklıdır diye düşünüyorum ama üstüne gitmeye de çok gerek yok herhalde

Geri
Yukarı