Çözüldü Assassin's Creed Odyssey 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Miko.gnc

Zeptopat
Daha fazla  
Hocam merhaba. Oyunu Steam üzerinden aldım herkesin kullandığı yamayı kurmaya çalışıyorum. İlk kurduğumda mscvr100.dll hatası aldım ve oyun sürekli çöktü. Oyunun yerel dosyalarını doğrulayıp 5GB'lık bir indirme ile bunu çözüyorum fakat İngilizce devam ediyorum daha sonra mscvr100.dll hatasını çözdüm ama bu sefer de 0xc000007b hatası alıyorum. Videoda gösterdiğiniz bütün yolları denedim ama yapamadım herhalde. Yardımcı olabilir misiniz Assassin's Creed serisini çok seviyorum ve anlayarak oynamak istediğim için ingilizcem de o kadar iyi değil bu Türkçe yamayı kurmama yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdi yaptım raporları aldım dosya olarak yükleyemiyorum buraya tek tek SS aldım.

Şu an Microsoft'un herhangi bir sitesine giriş yapamıyorum vallahi. Bunu nasıl düzelteceğim?

Microsoft'un sitesinden alınmıştır.
başlangıç ekranında arama bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan komut istemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int IP reset a.txt (komutunu yazıp enter tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında tamam yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (komutunu yazıp enter tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (komutunu yazıp enter tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (komutunu yazıp enter tuşuna basınız.)

5 - Ipconfig /flushdns (komutunu yazıp enter tuşuna basınız.)

6 - bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Şimdi yaptım raporları aldım dosya olarak yükleyemiyorum buraya tek tek SS aldım.

Şu an Microsoft'un herhangi bir sitesine giriş yapamıyorum vallahi. Bunu nasıl düzelteceğim?

Yazılanları düzgün okusanız keşke. Rehberde bizimle paylaşmak için dosya yükleme servislerini kullanmanız gerektiği yazmakta. Lütfen rehberi okuma konusundaki ısrarlarımı tepkisiz bırakmayıp baştan sona güzelce okuyun.

Yazılanları düzgün okusanız keşke. Rehberde bizimle paylaşmak için dosya yükleme servislerini kullanmanız gerektiği yazmakta. Lütfen rehberi okuma konusundaki ısrarlarımı tepkisiz bırakmayıp baştan sona güzelce okuyun.
Kusura bakmayın microsftun herhangi bir sitesine giremeyince diğer yolları denmeyi unuttum. Mediafire dan yükledim aşağıya da link koydum. Bakabilirseniz sevinirim. Şu anda hiçbir microsoft sitesine girişte yapamıyorum

başlangıç ekranında arama bölümüne CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan komut istemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int IP reset a.txt (komutunu yazıp enter tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında tamam yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (komutunu yazıp enter tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

Hocam dediklerini yaptım ama olmadı düzelmedi. Ayrıca netsh winhttp reset proxy komutunu çalıştırdığımda proxy bulunamadı dedi. Ondan dolayı mı olmadı acaba

Son düzenleme:
Hocam internet seçeneklerine girin sonra resimdeki işlemi yapın.
Eki Görüntüle 1537756
Eki Görüntüle 1537753
Hocam dediğin kısımlara giriş yaptım ama zaten resimlerdeki gibiydi tekrardan düzelttim ama çözülmedi hala giremiyorum microsftun herhangi bir sitesine

Hocam verdiğim link üzerinden programları indirin sorun çözülecektir.

Not: Zamanında AC Syndicate'de başıma gelmişti sorunu böyle çözmüştüm umarım olur.
bunları telefondan indirip öyle atım bilgisayara şimdi öyle kurmaya çalışıcam hocam

ağ ayarlarını sıfırlayıp tekrar denedim bu sefer 1. adımdaki komutta reset başarısız görüyorum hocam. Ne yapmalıyım şu anda hiçbir şekilde çare bulamadım

Dosya Ekleri

• Reset.png
    Reset.png
    79,7 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hocam dediğin kısımlara giriş yaptım ama zaten resimlerdeki gibiydi tekrardan düzelttim ama çözülmedi hala giremiyorum Microsoft'un herhangi bir sitesine.

Bunları telefondan indirip öyle atım bilgisayara şimdi öyle kurmaya çalışacağım hocam.

Ağ ayarlarını sıfırlayıp tekrar denedim bu sefer 1. adımdaki komutta reset başarısız görüyorum hocam. Ne yapmalıyım şu anda hiçbir şekilde çare bulamadım.

Programları kurabildinizmi.

@Miko.gnc

Paylaştığınız raporunuza baktım, adımları takip edin. İşe de şu dosyayı da silmekle başlayın:

C:\Windows\SysWOW64\msvcr100.dll

Sonrasında da şunu kurun:

Visual C++ Redistributable Runtimes 2010

Hocam Allah senden razı olsun uğraştırdık o kadar seni. Sonunda çözdün vallahi çok teşekkür ederim.

@Miko.gnc

Paylaştığınız raporunuza baktım, adımları takip edin. İşe de şu dosyayı da silmekle başlayın:

C:\Windows\SysWOW64\msvcr100.dll

Sonrasında da şunu kurun:

Visual C++ Redistributable Runtimes 2010

Yamayı da kurdum sorunsuz çalışıyor çok teşekkür ederim hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı