Assassin's Creed Odyssey FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Vissia

Decapat
Yer
Çorum
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba,
GTX 1060 6 GB ekran kartı ve i7 8750H işlemci ile yüksek ayarlarda AC Odyssey'de maksimum 35 FPS alabiliyorum. İnternetteki Benchmark testlerinde 50+ FPS gözükmesine rağmen en düşük ayarlarda 60 FPS'i bile zor alıyorum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Arkadaşlar merhaba,
GTX 1060 6 GB ekran kartı ve i7 8750H işlemci ile yüksek ayarlarda AC Odyssey'de maksimum 35 FPS alabiliyorum. İnternetteki Benchmark testlerinde 50+ FPS gözükmesine rağmen en düşük ayarlarda 60 FPS'i bile zor alıyorum. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Bir sürü etmen olabilir, sıcaklık değerleriniz, driverların güncelliği gibi

• v-SynC kapatın.
  • Oyunu şarjda oynayın. Pil modunu " Yüksek Perfonmans" ya da " Nihai Perfonmans" yapın.
  • Termal macun yenileyin.
  • Fanları temizletin.
  • Laptop soğutucu yoksa soğutucu alın.
  • CCleaner ile sistemi optimize edin.
  • Windows Disk Temizleme kullanın.
  • Diski eniyileyin (SSD' yi değil.)
  • Oyunun kurulu olduğu diski hatalarına bakın.

• V-Sync kapatın.
  • Oyunu şarjda oynayın. Pil modunu " Yüksek Perfonmans" ya da " Nihai Perfonmans" yapın.
  • Termal macun yenileyin.
  • Fanları temizletin.
  • Laptop soğutucu yoksa soğutucu alın.
  • CCleaner ile sistemi optimize edin.
  • Windows Disk Temizleme kullanın.
  • Diski eniyileyin (SSD'yi değil.)
  • Oyunun kurulu olduğu diski hatalarına bakın.

Yüksek performans veya nihai performans gereksiz ısınmadan başka bir işe yaramıyor yapılmasını tavsiye etmiyorum.

Hocam ama en iyi perfonmans o modlarda oluyor. Fanları en yüksek devire alıp soğutucu kullanırsa sorun bir nevze azalır.

Fanlar yüke bindiğinde kendini en yükseğe alır zaten, yüksek performans modu masaüstünde boşta iken işlemciyi yüksek hızlarda zorla sabit tutuyor bu da gereksiz ısınmaya ve fazla güç tüketimine sebep olmuyor oyunda bir değişim olmuyor

Fanlar yüke bindiğinde kendini en yükseğe alır zaten, yüksek performans modu masaüstünde boşta iken işlemciyi yüksek hızlarda zorla sabit tutuyor bu da gereksiz ısınmaya ve fazla güç tüketimine sebep olmuyor oyunda bir değişim olmuyor

Undervolt yapabilir? Ve bu dolsylı olsrak petfonmsns artışını sağlar ve laptop serin çalışır.

Undervolt yapabilir? Ve bu dolsylı olsrak petfonmsns artışını sağlar ve laptop serin çalışır.

Dengeli modda bu dediğin oluyor, işlemci boştayken bazen 0.8 GHz'lere kadar düşer ama ufak bir işte direkt Turbo hızlarına erişir boşta düşük güç tüketimi olucağından serin çalışır.

Dengeli modda bu dediğin oluyor, işlemci boştayken bazen 0.8 GHz'lere kadar düşer ama ufak bir işte direkt Turbo hızlarına erişir boşta düşük güç tüketimi olucağından serin çalışır.

Hocam ben yakın zamanda i7-9750H 2.60GHz @ 4.20GHz GTX 1650 4GB 8GB 1TB 256GB laptop alacağım. Undervolt yapacağım ve Yüksek Perfonmans modunda kullanacağım. Ayrıca soğutucu fan devri en üstte olacak. Böyle yaparsam sıkıntı olur mu?

Normal değerler ekran kartınız bu kadar renderlayabiliyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı