Assassin's Creed Origins Tam Ekran FPS Sorunu

cccemalccc

Hectopat
Oyunu 720P yaptığımda ekranın yanları ve üstleri siyah kalıyor. Laptop monitörüm 1080P. Oyun ayarlarında fullscreen borderless hepsini denedim fakat sonuç aynı. İşin komik tarafı 1080P ayarda da 720P ayarda da aynı FPS değerini alıyorum. Ekran kartım Vega 8. Radeon GPU ölçeklendirme açtım kapattım sonuç aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun korsansa ondan kaynaklanıyor olabilir çünkü kopya sürümleri bende de oldukça kötü çalışıyordu.
Amd ekran kartlarında sıkıntılı bir oyun diye bir kaç site yazmış ama 2017 yılından kalma onlarda. Steam dan alsam fps bu kadar kötü olur mu diye riske atasım yok açıkçası. Elimde patlayabilir oyun :).
Oyun orjinal değil büyük ihtimalle optimizasyon sorunu ile alakası yok bunun oyun her türlü çözünürlüğe destek veriyor zaten
Çözünürlük kısmını hallettim ama fps hala çok kötü. Nerde olursam olayım fps 20-30 arası. Senuyla uçuyorum göklere etrafa bakıyorum falan fps 40 üstüne çıkıyor ama geri dönünce yine aynı hezimet :). Amd sıkıntılı bir oyun sanırsam.

Bu oyunda 60 FPS sabit alanların sayısı bir hayli az. Oyunu alabilirsin denemek amaçlı yine kötü çalışırsa iade edersin. Tavsiyem mutlaka en az 2 gün geçtikten sonra iade edersin.
Origins'in hikayesini biliyorum daha önce videolarına bakmıştım. Odysey indirmek daha mı mantıklı olur sizce? Onun atmosferi daha güzel sanki. Ama orda da korkum şu savaş alanında yiyeceğim fps droplar olur.

Origins de kötü performans aldıysan büyük ihtimalle Odyssey'de de aynı performansı alacaksın. Bence korsanla falan uğraşmayın korsan sürümler oyunların ilk sürümleri oluyor ve kırıldıkları günden bu yana hiçbir güncelleme almamış sürümlerdir. Ayrıca orijinal kullananlar fazla sorun yaşamadıklarını söylüyorlar.

Origins de kötü performans aldıysan büyük ihtimalle Odyssey'de de aynı performansı alacaksın. Bence korsanla falan uğraşmayın korsan sürümler oyunların ilk sürümleri oluyor ve kırıldıkları günden bu yana hiçbir güncelleme almamış sürümlerdir. Ayrıca orijinal kullananlar fazla sorun yaşamadıklarını söylüyorlar.
Yanlışınız var korsan sürümlere de güncelleme geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı