Assassin's Creed oyun önerisi

pythons58

Femtopat
Daha fazla  
Assassin's Creed almayı planlıyorum ama hangisini alsam karar veremedim. Sizce en iyisi hangisi ve Assassin's Creed oyunlarının birbiriyle bağlantısı var mı? Varsa hangisinden başlayım?

Ben Amazon Prime Gaming'den Assasin's Creeds Origins almıştım ve memnunum, ancak bence ciddi bir oyuncuysanız hikayeye göre alın.

Seriyi ilk defa oynayacaksınız RPG üçlemesi (Origins, Odyssey, Valhalla) ya da Ezio üçlemesi (2, Brotherhood, Revelations) ile başlamayı düşünebilirsiniz, seri hakkında, oyunların temeli, oynanış, hikaye vesaire hakkında bi' fikriniz olur. Daha sonra ne yapmak istediğinize, neyi oynayıp oynamayacağınıza karar verebilirsiniz.

Hikayeler arasında bağlantı oyunların modern dünyası açısından var, I - II - Brotherhood - Revelations - III ve Origins - Odyssey - Valhalla bu yönden birbiriyle bağlantılı. Diğer oyunların birbirleriyle bağlantıları bu kadar uzun soluklu değil, ama oynanmayacak oyunlar da değiller.

RPG üçlemesinin sırası nasıl?
Kronolojik olarak Odyssey -> Origins -> Valhalla ama çıkış sırasına göre yani Origins -> Odyssey -> Valhalla sıralamasıyla oynarsanız daha iyi olur. Geçmişteki ataların hikayeleri bağlantılı değil, modern dünya hikayeleri bağlantılı. Üç oyunun atasını da modern dünyada tek bir karakter üzerinden oynuyorsunuz. @pythons58

Son düzenleme:
Ezio nun tadı hiçbiryerde yok malesef ama eskiler eski severim diyorsanız Ezio serisini direk alın aksit takdirde Valhalla, Odyssey, Origins alın.

Aralarında bağlantı yok fakat yeni çıkacak olan Miragge ile Valhalla arasında bağlantı var.

Seriyi ilk defa oynayacaksınız RPG üçlemesi (Origins, Odyssey, Valhalla) ya da Ezio üçlemesi (2, Brotherhood, Revelations) ile başlamayı düşünebilirsiniz, seri hakkında, oyunların temeli, oynanış, hikaye vesaire hakkında bi' fikriniz olur. Daha sonra ne yapmak istediğinize, neyi oynayıp oynamayacağınıza karar verebilirsiniz.

Hikayeler arasında bağlantı oyunların modern dünyası açısından var, ı - II - Brotherhood - Revelations - III ve Origins - Odyssey - Valhalla bu yönden birbiriyle bağlantılı. Diğer oyunların birbirleriyle bağlantıları bu kadar uzun soluklu değil, ama oynanmayacak oyunlar da değiller.

RPG üçlemesinin sırası nasıl

Ezio'nun tadı hiçbir yerde yok maalesef ama eskiler eski severim diyorsanız Ezio serisini direk alın aksit takdirde Valhalla, Odyssey, Origins alın.

Aralarında bağlantı yok fakat yeni çıkacak olan miragge ile Valhalla arasında bağlantı var.

Unity kesin oynayacagım sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı