Rehber Assassin's Creed Oyunlarında Save Dosyası Nasıl Aktarılır?

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Merhaba. Birkaç gündür yaşadığım sorunu, bugün çözüme kavuşturdum ve bir rehber konusu açmak istedim. Öncelikle benim denediğim oyun AC: Valhalla fakat diğer oyunlarda da çalışıyor. Bazı durumlarda save dosyası kullanmamız gerekiyor. Direkt save dosyasını attığımda bozulduğunu gördüm. Araştırdım ve bir tek bende olmadığını öğrendim.

Not: Save dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyorum. Herhangi bir kayıpta, sorumluluk size aittir.

Not 2: Ben deneme amaçlı sadece 1 save dosyasını seçtim, siz birden fazla save dosyası seçebilirsiniz.

1- Cloud Save ayarını kapatın.

000063189_enGB_CloudSyncOption.png

2- AC: Save Tool'u indirip çalıştırın.

3- İndirdiğiniz veya uygulayacağınız save dosyasını açın ve ilerleyin.

Save1.png

Save2.png

4- Decryption ID bölümünü Detect olarak işaretleyin. Eğer, indirdiğiniz save dosyasının profil ID'si elinizde varsa bu kısma yapıştırabilirsiniz, yoksa sorun değil. Detect kutucuğunu işaretleyin.

Save3.PNG

5- Save dosyalarının bulunduğu konuma gidin:

C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\savegames

Bu konumda bulunan klasörün ismini kopyalayın.

6- Encryption ID bölümüne yapıştırın.

Save4.PNG

7- Oyun seçiminizi yapın. Ben Valhalla için uygulayacağım.

Save5.PNG

8- Convert seçeneğini seçerek işlemimizi sonlandırıyoruz.

Convert.PNG

9- İşlem tamamlandı.

Save7.PNG

10- Şimdi ise indirdiğimiz save klasörüne giderek save dosyamızı buluyoruz.

Save6.PNG

Gördüğünüz üzere, değişiklik yaptığımız AutoSave3 burada. Ayrıca oluşan acst_backup klasöründe ise save dosyasının dönüştürülmeden önceki yedeği mevcut:

Save8.PNG

11- Son olarak dönüştürülen save dosyamızı, oyunumuzun save klasörüne atıyoruz.

Evet, işlem tamamlandı. İyi oyunlar diliyorum :) Eğer bir hata alırsanız Oyun Teknik Destek kategorisinde konu açabilirsiniz, iyi Sosyaller :)

Merhaba. Birkaç gündür yaşadığım sorunu, bugün çözüme kavuşturdum ve bir rehber konusu açmak istedim. Öncelikle benim denediğim oyun AC: Valhalla fakat diğer oyunlarda da çalışıyor. Bazı durumlarda save dosyası kullanmamız gerekiyor. Direkt save dosyasını attığımda bozulduğunu gördüm. Araştırdım ve bir tek bende olmadığını öğrendim.

Not: Save dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyorum. Herhangi bir kayıpta, sorumluluk size aittir.

Not 2: Ben deneme amaçlı sadece 1 save dosyasını seçtim, siz birden fazla save dosyası seçebilirsiniz.

1- Cloud Save ayarını kapatın.

Eki Görüntüle 879642

2- AC: Save Tool'u indirip çalıştırın.

3- İndirdiğiniz veya uygulayacağınız save dosyasını açın ve ilerleyin.

Eki Görüntüle 879654

Eki Görüntüle 879655

4- Decryption ID bölümünü Detect olarak işaretleyin. Eğer, indirdiğiniz save dosyasının profil ID'si elinizde varsa bu kısma yapıştırabilirsiniz, yoksa sorun değil. Detect kutucuğunu işaretleyin.

Eki Görüntüle 879661

5- Save dosyalarının bulunduğu konuma gidin:

C:\Program Files (x86)\Ubisoft\Ubisoft Game Launcher\savegames

Bu konumda bulunan klasörün ismini kopyalayın.

6- Encryption ID bölümüne yapıştırın.

Eki Görüntüle 879660

7- Oyun seçiminizi yapın. Ben Valhalla için uygulayacağım.

Eki Görüntüle 879659

8- Convert seçeneğini seçerek işlemimizi sonlandırıyoruz.

Eki Görüntüle 879672

9- İşlem tamamlandı.

Eki Görüntüle 879671

10- Şimdi ise indirdiğimiz save klasörüne giderek save dosyamızı buluyoruz.

Eki Görüntüle 879670

Gördüğünüz üzere, değişiklik yaptığımız AutoSave3 burada. Ayrıca oluşan acst_backup klasöründe ise save dosyasının dönüştürülmeden önceki yedeği mevcut:

Eki Görüntüle 879669

11- Son olarak dönüştürülen save dosyamızı, oyunumuzun save klasörüne atıyoruz.

Evet, işlem tamamlandı. İyi oyunlar diliyorum :) Eğer bir hata alırsanız Oyun Teknik Destek kategorisinde konu açabilirsiniz, iyi Sosyaller :)
Klasör ismini bulamadım yardımcı olurmusun

Yeni konular

Geri
Yukarı