Assassin's Creed® I: Director's Cut 29,75 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Arkadaşında biraz saçma konuşması"
Saçma konuşmak: Başkasının malını kendin alıp, ondan izinsiz modlayarak satmayı yanlış bulmak. Bunun bir hizmet olmadığını söylemek.

Buna karşı hâlâ tek argümanın: Kral sen alma boş ver.
Vakit kaybı seninle tartışmak. Gerçi buna ne kadar tartışmak denirse.

Tane tane son kez açıklıyorum: Bir ürünün onun sahibinden izinsiz şekilde modlanıp yine ondan habersiz şekilde satılması suç ve etik değil. Ayda 5-6 tane çevirdiğin oyunun, okumadan kabul ettiğin kullanıcı sözleşmesinde yazıyor bunlar. Anladın mı burayı? Benim söylediğim tek kısım burası. Bir daha okuyabilirsin anlamadıysan.

Senin dediğin kısım ise yamaları paralı satanların bu işi sermayesiz yapmayacağı, haklısın bu konuda. Benim buna bir lafım yok. Ayda 140 TL de bu emek için kabul edilebilir bir rakam hatta bana göre. Ortada iyi bir iş var sonuçta ve kaliteli. Kimse bedavaya emek verdiği bir ürünü satmaz. Benim tek söylediğim bu işin bir çıkar yolunun olmadığı ve temelinde yanlış olduğu. Ücretli veya ücretsiz olsa bile. Strawman'lik yapmayı bırak.

Boş yapmışsın yok sözleşme yok bilmem ne o zaman trainer kullanma hile kullanma birçok şey yasak bu sözleşmede her şeyi geçtim yasak olan şey etik olmayan bir şey değil sonuçta yama bu alt yazı ekliyor modla ne alakası var onu da anlamadım benim bildiğim dil dosyası değişiyor sonuçta aynı yere geliyoruz yine alan alsın almayan almasın benim fikrimde ortada yama yapanlara destek vermek gerekir parasınıda sonuna kadar hak ediyor ben zaten abone olmuyorum 1 aylık alıyorum oda 5-6 ayda bir. Yine söylüyorum kral sen alma boş ver. Almak isteyen zaten alıyor.

Türkçe yama yapanlar, Ubisoft'u hiçbir şekilde zarara uğratmıyorlar. Bu yüzden Ubisoft'tan izin almalarına gerek olduğunu düşünmüyorum. Aksine oyunda sadece İngilizce dil olsa belki oynamayacak kişiler, Türkçe yama için belki oyunu satın alıyorlar. Ubisoft Türkçe dili umursamıyor. Birkaç tane Türk de çıkıp, emek verip oyuna Türkçe dil desteği eklemek isteyenlere paralı şekilde bu hizmeti veriyorlar.

Ubisoft Türkçe dil desteğini paralı olarak sunsa, buna karşılık 3. şahıslar da kendisi Türkçe yama yapıp daha düşük fiyata satsalar ancak Ubisoft buna karşı çıkabilir. Şuanda Ubisoft'un kendisinin dahi Türkçe yamaya karşı çıktığını, çıkacağını sanmıyorum ve bir mantığı da yok.

Asıl soru şu, Türkçe yamaya karşı olan kişiler; oyunun Ubisoft'tan izinsiz olarak Türkçeye çevrilmesine mi karşılar, yoksa yamanın parayla satılmasına mı? Eğer sorun para ile satılması ise; ücretsiz olduğunda etik, yasal olan bir şey para ile yapılınca neden etik dışı, yasadışı oluyor? Ya da bunun tersi de aynı şekilde mantıksız. Oyun cracklayanlar bunları ücretsiz cracklayıp sunuyorlar. Birçoğunda virüs de yok, saygın crackerlar. O zaman bunu normal mi karşılamak gerekiyor? Bana göre, para ile yama satılmasına karşı iddia edilenler nerden tutsak elimizde kalıyor.

Türkçe yama yapanlar, Ubisoft'u hiçbir şekilde zarara uğratmıyorlar. Bu yüzden Ubisoft'tan izin almalarına gerek olduğunu düşünmüyorum. Aksine oyunda sadece İngilizce dil olsa belki oynamayacak kişiler, Türkçe yama için belki oyunu satın alıyorlar. Ubisoft Türkçe dili umursamıyor. Birkaç tane Türk de çıkıp, emek verip oyuna Türkçe dil desteği eklemek isteyenlere paralı şekilde bu hizmeti veriyorlar.

Ubisoft Türkçe dil desteğini paralı olarak sunsa, buna karşılık 3. şahıslar da kendisi Türkçe yama yapıp daha düşük fiyata satsalar ancak Ubisoft buna karşı çıkabilir. Şu anda Ubisoft'un kendisinin dahi Türkçe yamaya karşı çıktığını, çıkacağını sanmıyorum ve bir mantığı da yok.

Asıl soru şu, Türkçe yamaya karşı olan kişiler; oyunun Ubisoft'tan izinsiz olarak Türkçeye çevrilmesine mi karşılar, yoksa yamanın parayla satılmasına mı? Eğer sorun para ile satılması ise; ücretsiz olduğunda etik, yasal olan bir şey para ile yapılınca neden etik dışı, yasa dışı oluyor? Ya da bunun tersi de aynı şekilde mantıksız. Oyun cracklayanlar bunları ücretsiz cracklayıp sunuyorlar. Birçoğunda virüs de yok, saygın crackerlar. O zaman bunu normal mi karşılamak gerekiyor? Bana göre, para ile yama satılmasına karşı iddia edilenler nereden tutsak elimizde kalıyor.

Ben neden tepkili olduklarını anlamadım sanarsın oyunu cracleyip yama yapıp satıyor adamlar firmasına parasını ödeyip aldığın oyuna Türkçe dil ekliyorsun sadece.

Ben neden tepkili olduklarını anlamadım sanarsın oyunu cracleyip yama yapıp satıyor adamlar firmasına parasını ödeyip aldığın oyuna Türkçe dil ekliyorsun sadece.

Lütfen mod falan o sizin tüm hayatınızı çalıyorlar ama sizin haberiniz yok Amerika'nın oyunları bunlar dış güçler :D

Ubisoft Türkçe dil desteğini paralı olarak sunsa, buna karşılık 3. şahıslar da kendisi Türkçe yama yapıp daha düşük fiyata satsalar ancak Ubisoft buna karşı çıkabilir. Şu anda Ubisoft'un kendisinin dahi Türkçe yamaya karşı çıktığını, çıkacağını sanmıyorum ve bir mantığı da yok.

Asıl soru şu, Türkçe yamaya karşı olan kişiler; oyunun Ubisoft'tan izinsiz olarak Türkçeye çevrilmesine mi karşılar, yoksa yamanın parayla satılmasına mı? Eğer sorun para ile satılması ise; ücretsiz olduğunda etik, yasal olan bir şey para ile yapılınca neden etik dışı, yasa dışı oluyor? Ya da bunun tersi de aynı şekilde mantıksız. Oyun cracklayanlar bunları ücretsiz cracklayıp sunuyorlar. Birçoğunda virüs de yok, saygın crackerlar. O zaman bunu normal mi karşılamak gerekiyor? Bana göre, para ile yama satılmasına karşı iddia edilenler nereden tutsak elimizde kalıyor.

Kafa aynı kafa bizde aynı şeyi söylüyoruzda resmen bumerang gibi sürekli bir döngü.

Son düzenleme:
Lütfen mod falan o sizin tüm hayatınızı çalıyorlar ama sizin haberiniz yok Amerika'nın oyunları bunlar dış güçler :D

Kafa aynı kafa bizde aynı şeyi söylüyoruzda resmen bumerang gibi sürekli bir döngü.
Okuduğunu anlamada sorun var sanırım. Bir ürünü oynayarak o oyunun size kanunen koyduğu kuralları kabul ediyorsunuz demektir. Dosyayı modlama, çeviri yapma, korsan olarak dağıtma vb. gibi konular için yasa dışı oluyor yani bu durum.
Anladın mı?
Sonraki konuya geçelim:
Ücretli olunca iş daha farklı bir noktaya geliyor çünkü ürünün sahibi TR dil seçeneği eklemese bile bunu getirmek zorunda değil, kendi ürünü. Birisi de gelip yama yapıp parayla satınca bu, başkasının malından para kazanmaya giriyor. Verdiğim manav örneği gibi. Bunun yanlış olduğunu söylüyorum. Benim tek kastım bu. Başka bir şey ima ettiğim yok. Oyunun çevirilmesine karşı birisi de değilim, destekliyorum. Bunu önceki yorumlarda yazdım ve tekrar söylüyorum. Parayla satılmasını yanlış buluyorum.

Ayrıca trainer, mod, hile tarzı şeyler ayrı konu, ben sadece oyunun çevirilip parayla satılmasından bahsediyorum. Asıl konumuz bu. Dil dosyasının değişmesiyle de alakalı değil, konumuz PARAYLA SATILMASI.

Sunacak argümanın yok, kendince laf uydurup ben söylemişim gibi gösterip bana laf çakıyorsun aklınca. Kafa aynı kafa yazıp ötekileştireceğine dediklerimi oku. Konuyu bumerang hâline getiren sensin, aynı şeyi 3. kez açıklıyorum sana.
(Altı çizili kısımları birden fazla kez okumak isteyebilirsin hâlâ anlamadıysan.)

Buraya da strawman tanımını bırakıyorum: Korkuluk mantık hatası - Vikipedi

Son düzenleme:
Okuduğunu anlamada sorun var sanırım. Bir ürünü oynayarak o oyunun size kanunen koyduğu kuralları kabul ediyorsunuz demektir. Dosyayı modlama, çeviri yapma, korsan olarak dağıtma vb. gibi konular için yasa dışı oluyor yani bu durum.
Anladın mı?
Sonraki konuya geçelim:
Ücretli olunca iş daha farklı bir noktaya geliyor çünkü ürünün sahibi TR dil seçeneği eklemese bile bunu getirmek zorunda değil, kendi ürünü. Birisi de gelip yama yapıp parayla satınca bu, başkasının malından para kazanmaya giriyor. Verdiğim manav örneği gibi. Bunun yanlış olduğunu söylüyorum. Benim tek kastım bu. Başka bir şey ima ettiğim yok. Oyunun çevirilmesine karşı birisi de değilim, destekliyorum. Bunu önceki yorumlarda yazdım ve tekrar söylüyorum. Parayla satılmasını yanlış buluyorum.

Ayrıca trainer, mod, hile tarzı şeyler ayrı konu, ben sadece oyunun çevirilip parayla satılmasından bahsediyorum. Asıl konumuz bu. Dil dosyasının değişmesiyle de alakalı değil, konumuz PARAYLA SATILMASI.

Sunacak argümanın yok, kendince laf uydurup ben söylemişim gibi gösterip bana laf çakıyorsun aklınca. Kafa aynı kafa yazıp ötekileştireceğine dediklerimi oku. Konuyu bumerang hâline getiren sensin, aynı şeyi 3. kez açıklıyorum sana.
(Altı çizili kısımları birden fazla kez okumak isteyebilirsin hâlâ anlamadıysan.)

Buraya da strawman tanımını bırakıyorum: Korkuluk mantık hatası - Vikipedi
Hocam tamam da bedava mı satılsın? Çok uğraştırıyor çeviri. Özellikle oyunlarda, RPG oyunlarda milyonlarca kelime var. Her şey makine çevirisiyle olmuyor. Basit şeyleri iyi çeviriyor sadece.

Bu AC 1'de bile kaç kelime vardır kim bilir. Bunun bir ücreti olmalı. Eğer yasal olmadığını düşünüyorsanız şikayet edin ama kendinizi onların yerine de koyun. Yazık değil mi?

Niye millet bedavaya saatlerini harcasın?

Hocam tamam da bedava mı satılsın? Çok uğraştırıyor çeviri. Özellikle oyunlarda, RPG oyunlarda milyonlarca kelime var. Her şey makine çevirisiyle olmuyor. Basit şeyleri iyi çeviriyor sadece.

Bu AC 1'de bile kaç kelime vardır kim bilir. Bunun bir ücreti olmalı. Eğer yasal olmadığını düşünüyorsanız şikayet edin ama kendinizi onların yerine de koyun. Yazık değil mi?
Ben yanlış buluyorum satılmasını. Makine çeviri ile oynamak yerine kaliteli bir çeviriyi tercih ederim zaten ben de. Kimse bedavaya yapmazdı kaliteli bir çeviriyi zaten, epey uğraştıkları kesin. Sadece temelinde bunun yasal olmadığını ve bu adamların da hizmet vermediğini söylüyorum. Bu işten yasal olmayarak ekmek yiyorlar sadece. Bu benim bu duruma karşı tutumum sadece, yoksa bana ne kim almış kime ne satmış, benim karışma hakkım yok.

Ben yanlış buluyorum satılmasını. Makine çeviri ile oynamak yerine kaliteli bir çeviriyi tercih ederim zaten ben de. Kimse bedavaya yapmazdı kaliteli bir çeviriyi zaten. Sadece temelinde bunun yasal olmadığını ve adamların da hizmet vermediğini söylüyorum. Bu işten yasal olmayarak ekmek yiyorlar sadece. Bu benim bu işe karşı tutumum sadece.
Ama oyun şirketleri Türkçeyi pek sallamadığı için böyle bir çözüm yolu çıkıyor, ne yapsınlar ki? Ben de onu diyorum. Nasıl bir çözüm yolu öneriyorsunuz peki?

Bir talep olduğu belli sonuçta. İnsanlar Türkçe oynamak istiyor yani.

Ama oyun şirketleri Türkçeyi pek sallamadığı için böyle bir çözüm yolu çıkıyor, ne yapsınlar ki? Ben de onu diyorum. Nasıl bir çözüm yolu öneriyorsunuz peki?

Bir talep olduğu belli sonuçta. İnsanlar Türkçe oynamak istiyor yani.
E yani bunun bir kesin çözüm yolu yok şirketler el atana kadar. Böyle bir açık var ve dolduranlar da parasını istiyor. Buna tek çözüm şirketlerin resmi dil desteği getirmesi olurdu ki o da zor.
Çivi dilini bile ekleyip Türkçe getirmiyorlar inadına, hele ki Rockstar Games.
Benim önerebileceğim bir çözüm yolu yok. Ben bu işlerin içinde sadece tüketici konumundayım.
Bir talep varsa yerine getiren de olur zaten, parayla satması bence yanlış ama bedavaya da kimse bu işin içine girmez. Kısacası bu tartışmanın net bir cevabı yok, iki tarafın da haklı görüşleri var.

İnsan yerine koyup böyle konuşuyordum kral, tartışacak kapasiten yokmuş, kusura bakma. :D Baştan bilseydim seviyene inerdim kral :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı