Assassin's Creed serisine hangisinde başlanmalı?

İlk oyun arayüz ve çoğu mekanik konusunda aşırı vasattı fakat dönemine göre grafikleri ve temayı hissettirmesi gayet başarılı idi. Oynayabilirsiniz fakat bütün hikayeyi bitirmeye çalışmayın. Eğer sararsa oynamaya devam edin fakat eğer oyundan boğulursanız (bende öyle olmuştu :D ) direkt olarak 2. oyuna geçin. Iı, Brotherhood ve Revelations'ı ardarda oynayın çünkü hikaye her ne kadar başlangıçta anlatılsa da mekanikler tıpatıp aynı olduğundan ve kontroller de kolay unutulan türden olduğundan araya farklı oyunlar sokmadan oynamanızı tavsiye ederim.

AC III ise bana kalırsa başarılı ama çoğu oyun eleştirmenine göre kötü bir oyun. Assassin - templar hikayesini hiç de fena anlatmıyor ama ana karakterimizi hissetme konusunda aşırı vasat bir oyun.

AC IV ise serinin en başarılı oyunlarından. Gerek Edward'ı kontrol etmenin verdiği haz, gerek oyun Revelations kadar kolay olmamasına rağen düşmanları 2 kılıç birden kullanarak kesmenin verdiği tatmin, gerek açık dünyada serbest takılma e gemi savaşları oyunu sıkıcı bir oyun yapmaktan kurtarıyor. Eğer ana görev yapmaktan sıkılırsan (muhtemelen sıkılacaksın) yan görevler seni bekliyor. Hikayesi ise "Assassin"s Creed oyunu değil. Edward'ın hikayesi de aynı şekilde sıkıcı. Ama bu oyundan bahsederken şunu söylemek gerek, edward dünyanın en havalı adamı.

Rogue güzel bir oyun değil. Oynadım ve 4 saatin sonunda sıktı. Sanırım Ubisoft en kötü oyunun diğerlerinden olmamasını istediğinden bu oyunu böyle yaptı. Unity'e odaklandıklarını aşırı belli ediyorlar.

Unity eğer 6 yıl önce olsa sakın oynama diyeceğim ama bugün kesinlikle oyna diyeceğim bir oyun. Assassin's Creed serisinde Brotherhood'dan beri bu kadar iyi bir parkur hissetmemiştim açıkçası. Gizlilik kısımları çok güzel. Hikayesi ise... Eh işte. Ana karakteri Ezio benzeri yapmaya çalışmışlar ama pek becerememişler.

Syndicate. Yan görevler vasat, hikaye güzel, açık dünyada takılmak güzel. Aşırı etkileyen bir oyun olmadı ama yine de seri içinde "Assassin" hkayesi ile en uyumlu oyunlardan birisi.

Origins Odyssey ve Valhalla'yı oynamadım fakat sadece Origins'i tavsiye edebilirim bunların arasından.

Ve de oyunları II, bh ve Revelations haricinde art arda oynama. "AC oyunlarının hepsi aynı demek istemiyorsan tabii.

Benim tavsiyem ise II-Brotherhood-Revelations-Black Flag-Syndicate-Unity-Origins sırasıyla oynaman.

Geri
Yukarı